DP'de kavga var!

DP'de kavga var!.15835
  • Giriş : 25.05.2008 / 18:03:00
  • Güncelleme : 25.05.2008 / 18:17:03

DP’de Çiller’ciler ile Soylu’cular Tansu Çiller’in önünde tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski Başbakan Tansu Çiller’e “Dön” demek için Yeniköy’deki yalısına giden ancak “Şimdi olmaz” cevabı alan DP’lilerin içeride de sıkıntılı anlar yaşadıkları ortaya çıktı.

“Ana” ve “Soylu” taraftarları olarak ikiye bölünen DP’liler, zaman zaman Çiller’in önünde gergin anlar yaşadı. Çiller, çıkışta kendisinden “Soylu’ya tam destek” isteyen gruba, “Ben ne söyleyeceğimi iyi bilirim” diyerek yumuşak bir dille fırçaladı.

YAPILAN ETİK DEĞİL

7 kişilik DP ekibinde aralarında Turhan Güven, Necati Yöndar, Mustafa Eraslan’ın da bulunduğu ekip söz alarak Çiller’in acilen partinin başına geçmesi gerektiğini söyledi. Çiller ise Soylu’ya sahip çıkılması gerektiğini belirterek, çağrıyı yanıtsız bıraktı. Heyette bulunan ve Süleyman Soylu’ya yapılanın etik olmadığını düşünen Nevzat Ceylan, Harun Akın’ın da aralarında bulunduğu isimlerle Çiller’ci grup arasında da tartışma yaşandı.

ORTAM BİRDEN GERİLDİ

Eraslan’ın, “Beyaz yürüyüş diye birşey tutturmuşlar. Gece yürüyüşüne döndü. Kimsenin Soylu’yu tanıdığı yok. Ancak para harcanıyor” sözleri ortamı gerginleştirdi. Bir ara Çiller’in Ceylan ve Akın’a dönerek, “Siz beni çok iyi tanıyan isimlersiniz. Dışarıda konuştuğunuz ile içeride konuştuğunuz aynı olsun” dedi. Çiller’in dönmeyeceğini açıklamasının ardından Soylu’ya destek veren ekip basına yapılacak açıklama konusunda da destek istedi. Çiller’e, “Soylu’ya tam destek verdiğinizi söyleyebilir misiniz?” sözleri üzerine eski Başbakan, “Ben ne söyleyeceğimi çok iyi bilirim” cevabını verdi.

Yalı’dan gelen müjdenin hemen ardından Genel Başkan Süleyman Soylu da harekete geçti. Soylu, aralarında kendisine muhalefet edenlerin bulunduğu grubu Ankara’da akşam yemeğine davet etti. Muhaliflerden bir bölümünün yemeği protesto edecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious