DP'de sürpriz istifa!

DP'de sürpriz istifa!.10654
  • Giriş : 18.06.2008 / 17:45:00

Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurul Üyesi Recep Bay, DP Genel İdare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Recep Bay, Tokat'ta bir otelde düzenlediği basın toplantısında, ''geçmişte devlet millet arasında kucaklaşmayı ve ülke kalkınmasını en güzel şekilde tesis etmiş olan demokrat misyonun, bu dönemde tepede yapılan yanlışlıklarla en ihtiyaç duyulan zamanda sorumluluklarını yerine getiremez duruma düştüğünü'' savundu.

Mücadelelerinin koltuk, makam, kişisel çıkar ve ihtiras uğruna olmadığını ifade eden Bay, ''Partimiz adına millet ve kamu vicdanına hizmet düşüncesiyle yaptık. Parti içi mücadelemizi hiçbir şekilde dışa yansıtmadan, partimiz ilgili kurullarında ve siyasi nezaket içerisinde yaptık. Tepeden yapılan siyasi partiler kanununa ve partimizin tüzüğüne aykırı uygulamalara tepkimizi dahi ilgili kurullarda gösterdik'' dedi.

Recep Bay, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bugün itibari ile gelinen noktada ise milletimize yeniden heyecan, moral, umut verecek yeni atılımlar gerçekleştirebilecek, halkın taleplerini görebilen parti içi demokratik bir yönetim sergileyen ve toplumun özlemini çektiği bütünleştirici bir parti yapısı oluşturma konusunda partimiz tepe noktasıyla farklı düşüncelere sahip olduğumu görmüş bulunmaktayım.

Huzurla ve inançla hizmet edemeyeceğim bir parti idari yapısının içinde yer almamak adına, gerek partililerim, gerekse partim teşkilat yöneticileriyle görüşmelerimde de aynı kanaatin mevcudiyeti nedeniyle, bugün itibariyle DP Genel İdare Kurulu Üyeliğimden istifa etmiş bulunuyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious