DP'de Yılmaz-Mumcu gerilimi tırmanıyor!

  • Giriş : 30.05.2007 / 11:48:00
  • Güncelleme : 30.05.2007 / 12:03:29

Yılmaz'ın, kendisiyle birlikte başka bazı isimlerin de aday gösterilmesini istediği belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Parti listesinden Rize bağımsız milletvekilliği düşünen Mesut Yılmaz'ın, kendisiyle birlikte başka bazı isimlerin de aday gösterilmesini istediği, bu yönde pazarlıklar yapıldığı belirtiliyor. Ancak Erkan Mumcu bu pazarlığa kapıları kapatmış durumda, ''eğer başka isimler varsa ben yokum'' diyor.
Eski ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, Demokrat Parti'den bağımsız aday olmak için partinin tavrının netleşmesini bekliyor.
Yılmaz'ın kendisi dışında birkaç ismi daha Demokrat Parti listesinden aday gösterilmesini istediği belirtiliyor. Hatta yakın çevresinden alınan bilgilere göre bunu şart koşuyor.
Yılmaz'ın eski CHP'liler Celal Doğan ile Hikmet Çetin, eski DSP'li Hüsamettin Özkan ve işadamı Abdürrahim Albayrak gibi isimleri yanında götürmek istediği belirtiliyor.
Fakat Demokrat Parti'nin iki temel ayağından biri olan ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, bu şarttan rahatsız.
Erkan Mumcu ilk itirazı Cine 5 televizyonuna verdiği röportajda ortaya koydu ve "Yılmaz'ın bahsettiği isimlerin hiçbiri olmayacak. Olurlarsa ben olmayacağım. Ben bir takım karanlık yüzler gelip siyasette arz-ı endam etsinler diye siyaset yapmıyorum" dedi.
Erkan Mumcu seçimin tasfiye ettiği kadroların siyasete dönmesini doğru bulmadığını belirtti, Yılmaz'ın da Demokrat Parti listesinden değil, bağımsız aday olmasının doğru olacağını söyledi.
Erkan Mumcu, bu konudaki görüşünü Mehmet Ağar'a da ilettiğini, ancak Ağar'ın Yılmaz'ın adaylığıyla ilgili memnuniyetini belirtmesinden sonra söylecek sözü olmadığını ifade etti.
Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu bu konuyu kendi aralarında da görüştü. Yılmaz'ın girişimleri karşısında Ağar ve Mumcu arasında görüşbirliği olduğu öğrenildi.

Kaynak: CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious