DP'den birlik çağrısı

DP'den birlik çağrısı.10654
  • Giriş : 31.05.2008 / 17:30:00

DP Genel İdare Kurulu bildiri yayınladı. Bildiride Türkiye'ye hizmet etmek isteyen herkesi DP çatısı altına davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu (GİK) bildirisinde, ''Türkiye'ye hizmet etmek isteyen herkesi Demokrat Parti'de birleşmeye ve siyaset yapmaya davet ediyoruz'' denildi.

DP'nin dün yapılan GİK toplantısından sonra yayımlanan bildiride, DP'nin büyük ve köklü bir siyasi geleneğin temsilcisi olduğu, insan haklarına saygılı, birey odaklı politikalar ve evrensel değerleri Türkiye'nin zenginlik, refah ve mutluluğu için değerlendiren bir anlayışı ortaya koyduğu ifade edildi.

Bildiride, şunlar kaydedildi:

''DP tarihi misyonuyla uyumlu olarak Türk halkının önüne demokratik, sivil, katılımcı, üreten 'yeni bir siyaset anlayışı' ortaya koymaktadır. Bu 'yeni siyaset anlayışı', kapalı zeminlerde bu işi kendine meslek edinmiş profesyonellerce yapılan entrika, dedikodu ve karalamaya dayalı politikalar yerine toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, sorunların kamuoyuyla paylaşıldığı, açık, yapıcı, şeffaf ve dürüst bir siyaset anlayışıdır. Halkımızın özlemi olan bu siyaset anlayışını öncelikle kendi partimizde, üyesinden genel başkanına kadar teşkilatımızın her kademesinde geçerli kılmak gayemizdir.

Biz GİK üyeleri olarak eski genel başkanımız da dahil bu misyonda görev yapmış herkesle bir mutabakat ve anlayış birliği içindeyiz. Partimizi iktidara taşımayı amaçlıyoruz. Bu anlayışla Türkiye'ye hizmet etmek isteyen herkesi Demokrat Parti'ye birleşmeye ve siyaset yapmaya davet ediyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious