DP'den istifa eden 80 kişi AKP'ye başvurdu

  • Giriş : 20.06.2007 / 23:11:00

Demokrat Parti (DP) Çorum Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaklaşık 80 üye, partilerinden istifa ederek, üyelik için AK Parti'ye başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DP Çorum Gençlik Kolları Başkanı Serdar Keser, gençlik kollarına üye yaklaşık 80 kişi ile birlikte Kültür Sitesi önünde yaptığı basın açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve ardından yaşanan süreçte genel merkez yöneticilerinin partiye yakışmayan tavır sergilediğini öne sürdü. Keser, ''Demokrasiye tuzak kuran bir partinin gençlik kollarının yönetimi olmaktansa Türkiye sevdalısı AK Parti'nin birer gönüllü üyesi olmayı tercihe diyoruz'' dedi.

PARTİ YÖNETİCİLERİ KESER'E TEPKİ GÖSTERDİ

Basın açıklamasının yapıldığı sırada Kültür Sitesi'ne gelen bazı parti yöneticileri, Serdar Keser'e tepki gösterdi. Keser ile bir süre görüşen partililer, sonuç alamayınca alandan ayrıldılar.

Daha sonra topluca AK Parti Çorum İl Başkanlığı'na giden grup, partili yöneticiler tarafından karşılandı. İl Başkanı Faruk Özkader, ''Arkadaşlarımızın üyeliklerini değerlendireceğiz. Onlara, hak ve adaletin yanında oldukları için teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious