DP'den MHP'ye katılım

DP'den MHP'ye katılım.9990
  • Giriş : 20.06.2007 / 10:09:00
  • Güncelleme : 20.06.2007 / 10:15:22

DP'nin bazı üyeleri, partilerinden istifa ederek, MHP katıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Kadıköy ve Beykoz ilçe teşkilatlarının bazı üyeleri, partilerinden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) katıldılar. Katılım törenine çok sayıda partili katılırken, eski parti tabelaların üzerleri MHP pankartları ile kapatıldı.

MHP Erengazi seçim Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, aralarında DP Beykoz ve Kadıköy ilçe yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 150 kişinin, MHP'ye katıldığı belirtildi. Tören öncesi MHP'ye katılma gerekçelerini dile getiren basın açıklaması yapan DP'nin eski Kadıköy ilçe teşkilatı yöneticilerinden Mustafa Hakan Burak ve Beykoz İlçe Başkanı Bülent Varol, DP'nin mevcut yöneticilerinin, Türkiye'nin sorunlarını çözme ve iktidar olma amaçlı değil, sadece Meclis'e girmeye yönelik çalışmalar yaptıklarını iddia ederek, bu nedenle partilerinden istifa ettiklerini söyledi.

Mustafa Hakan Burak, yıllardır Doğru Yol Partisi (DYP) ile DP'de siyasi yaşamını sürdürdüğünü belirterek, AK Parti Hükümeti'ne karşı MHP'nin seçimlerde birinci parti olması için bu partiye geçtiklerini ve parti teşkilatlarında bulunan parti tabelalarını indirdiklerini kaydetti. Burak, merkez sağı ve milliyetçi cepheyi tek bir çatı altında toplama gayreti içerisinde olduklarını anlattı. Bir kaç gün içerisinde, İstanbul'daki bir çok DP ilçe teşkilatlarından, MHP'ye katılımlar olacağını iddia eden Burak, DP'ye olan inançlarını kaybettiklerini söyledi.

MHP Kadıköy İlçe Başkanı Hayrullah Savaş da, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin emriyle başladıkları seçim çalışmalarını, sağlarına ve sollarına bakmadan sürdürdüklerini söyledi. Savaş, önümüzdeki günlerde, İstanbul'daki Anavatan Partisi ve Büyük Birlik Partisi yetkililerinin de, MHP'yi tek başına iktidara getirmek için MHP'ye katılacağını ve 22 Temmuz'u 23 Temmuz'a bağlayan gecenin MHP'nin iktidar gecesi olacağını iddia etti.

Daha sonra, eski DP'liler törenle MHP'ye katılırken, seçim Koordinasyon Merkezi'nin bulunduğu binadaki DYP tabelalarının üzeri MHP Pankartları ile kapatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious