DP'li Akçalı: Hesabı kapatmak istiyoruz

DP'li Akçalı: Hesabı kapatmak istiyoruz.14156
  • Giriş : 03.01.2009 / 20:28:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Rıza Akçalı, 29 marttaki yerel seçimlerde yarım kalmış bir hesabı kapatmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Partisinin belediye başkan adayını açıklamak üzere geldiği Kırıkkale'de düzenlenen toplantıda konuşan Akçalı, yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''29 martta DP misyonu ile tanışıp, hizmete doyacaksınız. 2002'de oy vererek tek başına iktidar yaptıklarınız sizi mağdur etti. Seçimde bu hükümete kırmızı kartı Süleyman Soylu gösterecek. Sen fakirin hakkıyla siyaset için yardım yapamazsın. Türk insanı hakka, hukuka saygılıdır ama Kırıkkale halkı daha hakka, hukuka saygılıdır. Bu sefer tamam, AK Parti'ye sarı kart göstermenin zamanı geldi.''

Yarım kalan hesaplarının olduğunu ve bunu mahalli idareler seçiminde tamamlayacaklarını ifade eden Akçalı, iktidar partisinin bu seçimde başarılı olamayacağını öne sürdü.

İsrail'in Gazze'deki saldırılarına da değinen Akçalı, ''Sayın Başbakan Gazze'deki saldırılar için laf üretme icraat yap. İsrail Başbakanı ile Sayın Erdoğan, saldırıdan 4 gün önce görüşmüşlerdir. Bu ne demek oluyor? Buna cevap bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Akçalı, partisinin Kırıkkale Belediye Başkan adayının Mahir Yılmaz olduğunu açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*