DP'li Başkan, AK Parti'ye destek için istifa etti

  • Giriş : 17.06.2007 / 14:06:00

Ardahan'ın DP'li Aşıkşenlik Belde Belediye Başkanı Adnan Gündoğdu, partisinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gündoğdu, bundan sonra AK Parti'nin başarısı için çalışacağını söyledi.

Ardahan'ın Çıldır ilçesine bağlı Aşıkşenlik Belde Belediye Başkanı Adnan Gündoğdu partisinden istifa etti. Başkan Gündoğdu, AK Parti'nin izlediği birlik ve bütünleşme politikası nedeniyle böyle bir tercih yaptığını belirterek, "Bizim sadece adımız Demokrat Parti, demokrat bir parti değiliz. Türkiye'de dil, din ırk ayrımı yapmayan bir parti varsa o da AK Parti'dir." diye konuştu.

AK Parti'yi seçmesinin bir diğer nedenin Saffet Kaya'nın Ardahan'dan AK Parti milletvekili adayı olması olduğunu ifade eden Gündoğdu, "Saffet Kaya Ardahan'da ekol olmuş bir insan. Bundan sonra hem AK Parti, hem de Saffet Kaya için çalışacağım. Demokrat Parti'nin de Türkiye'de barajı aşması mümkün değil. Bu partide boşuna kürek salladığımızın farkına vararak böyle bir karar aldım." dedi.

ÇILDIR DP İLÇE TEŞKİLATI DA TOPLUCA İSTİFA ETTİ

Öte yandan Demokrat Parti Çıldır İlçe Başkanlığı teşkilatı da topluca istifa etti. İstifa dilekçelerini Parti Genel merkezine gönderdiklerini aktaran İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, Demokrat Parti'nin barajı aşamayacağından dolayı böyle bir karar aldıklarını belirterek, "Ardahan'da da Saffet Kaya faktörü olunca boşuna çırpınmanın bir anlamının olmadığını düşündük." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious