DP'nin isim tartışması devam ediyor

  • Giriş : 29.05.2007 / 12:29:00

DP halihazırdaki genel başkanı olduğunu iddia eden Aydın, DYP'nin DP ismini almasına karşı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti'nin (DP) halihazırdaki genel başkanı olduğunu iddia eden Yaşar Aydın, DYP'nin DP ismini almasına karşı çıkarak, "Halihazırda bir Demokrat Parti var. DP ile ilgili yapılan her türlü birleşme ve girişim geçersizdir." dedi.
DYP, kendini kapatarak Demokrat Parti ismini aldı; ancak tartışmalar devam ediyor. DP'nin halihazırdaki genel başkanı olduğunu iddia eden Yaşar Aydın, "Şu anda Demokrat Parti fiilen var. DYP ve ANAVATAN başka bir isim altında birleşmelidir. DP ile ilgili yapılan her türlü girişim ve birleşme geçersizdir." diye konuştu.

Fiilen var olan bir siyasi partinin, başka bir siyasi parti tarafından kurulamayacağını söyleyen Aydın, 2005 yılında DP'nin ANAVATAN'a katılma kararı aldığı kongrenin geçersiz olduğunu savundu.

Konuyla ilgili itirazlarını hukuki mercilere yaptıklarını hatırlatan Aydın, "Biz uyarıyoruz. Bu davayı kazanacağız. Partisiz kalacaklar. O zaman ne olacak? O zaman daha büyük bir sıkıntı." dedi.

Aydın, ANAVATAN ve DYP'nin DP'ye çok da yakışan bir noktada olmadıklarını da ileri sürerek, "Demokrat Partili bizler bedeli ve sonucu ne olursa olsun mücadelemize devam edeceğiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious