DP'nin İzmir adayı belli oldu

DP'nin İzmir adayı belli oldu.10249
  • Giriş : 29.01.2009 / 15:44:00

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor... Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı belli oldu. DP'nin İzmir adayı, kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yaklaşan yerel seçimler öncesi partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor... Demokrat Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı da belli oldu... DP'nin adayı Mehmet Ali Bayar...

Köklü siyasi geçmişi olan bir aileden gelen Bayar, AK Parti'nin adayı Taha Aksoy, CHP'nin adayı Aziz Kocaoğlu gibi önemli isimlerle yarışacak...

Mehmet Ali Bayar, kökleri DP ile AP'ye uzanan siyaset geleneğine sahip, siyaset kültürüyle iç içe bir aileden geliyor.

Bayar, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile olan yakınlığıyla bilinen bir isim...

Babası Nuri Bayar, 12 Eylül öncesi dönemde Demirel'in en yakın yol arkadaşlarından biriydi. 12 Eylül öncesi son Demirel hükümetinin Sanayi Bakanı olan Bayar'ın iki çocuğundan biri olan Mehmet Ali Bayar, Amerika'da New York Üniversitesinde ekonomi konusunda lisans eğitimi aldı, master yaptı.

İşte Bayar'ın özgeçmişi:

"New York Üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede uluslararası finans konusunda yüksek lisans yaptı. Demirel'in başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinde çok yakınında ve dış politika danışmanlığında bulundu. Washington Büyükelçiliği müsteşarı görevinden ayrılmış ve siyasete atılmıştır. Demokrat Türkiye Partisi genel başkanlığını yürütmüştür."

cafesiyaset

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*