DP'nin Kastamonu 3. sıra adayı çekildi

DP'nin Kastamonu 3. sıra adayı çekildi.13404
  • Giriş : 09.06.2007 / 18:54:00

Kastamonu'da DP 3. sıra milletvekili adayı olan Haluk Yıldız adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yıldız, ''Kimseye dargınlığım, kırgınlığım olmadan, milletvekili adaylığından ayrılıyorum'' dedi.

Adaylıktan çekilme nedeni ile ilgili açıklama yapmayan Yıldız, ''seçimlerde zamanım müsait olduğu takdirde gelir, partimiz için çalışırım'' diye konuştu.

Televizyon sunucusu Şebnem Kısıparmak'ın Kastamonu'dan 1. sıradan milletvekili adayı gösterilmesi üzerine DP İl Teşkilatından bazı üyeler tepki göstermiş, 2. sıra milletvekili adayı Kamil İğdirli de adaylıktan çekildiğini açıklamıştı.

Bu arada, Şebnem Kısaparmak da yaptığı açıklamada, her partinin içinde bu tür sıkıntıların yaşandığını belirterek, 4 yıldır partiye hizmet ettiğini ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olduğunu hatırlattı.

Ailesinin Kastamonu'nun Araç ilçesine bağlı Yeniköylü olduğunu kaydeden Kısaparmak, Kastamonuluların ''Şehit Şerife Bacı''sından sonra ''Şebnem Bacı''ları olmak istediğini anlattı.

Kısaparmak, ''Ben insanlarımızı, hemşehrilerimi tanıyorum. Her gün tüm ilçe başkanları ve partililerimizle görüşüyoruz. Tüm ilçe teşkilatları dimdik yanımda. 16 Haziranda kamyona eşyalarımı yükleyip geliyorum. Bundan sonra Kastamonu'da yaşayacağım'' diye konuştu.

-RİZE-

Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Güneyce Belediyesinin BBP'li Başkanı Kemal Köse ile 4 belediye meclis üyesi partilerinden istifa ettiklerini bildirdi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen törenle AK Parti'ye katılan Köse ile belediye meclis üyeleri Hikmet Dağlı, Aziz Özkan, Hasan Atay ve Ali Akay'a Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, parti rozetlerini taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious