DP'ye lider aranıyor

DP'ye lider aranıyor .6146
  • Giriş : 11.08.2007 / 20:30:00
  • Güncelleme : 11.08.2007 / 21:44:57

Ağar, Cindoruk’a partinin başına geçmesi teklifinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuz seçimlerinin ardından Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Mehmet Ağar, Hüsamettin Cindoruk’a partinin başına geçmesi teklifinde bulundu

22Temmuz seçimlerinin ardından Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Mehmet Ağar, yeni genel başkan arayışlarına dahil oldu. İstifa ettikten sonra bir süre tatile çıkan Ağar, DP kongresi öncesinde nabız yoklamaya başladı ve genel başkan arayışlarına katıldı. Ağar, ilk olarak Çarşamba günü eski DYP ve DTP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile Ayvalık'ta bir araya geldi. Ağar, Cindoruk'a partinin başına geçmesi teklifinde bulundu. Ağar ile Cindoruk cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra tekrar bir araya gelmek üzere sözleşti. Cindoruk, Ağar'ın Çeşme'ye giderken Ayvalık'ta kendisine uğradığını ve bir nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

TOPTAN ÖRNEĞİNİ VERDİ

Partinin içişlerine karışamayacağını belirten Cindoruk, Ağar'ın kendisine istifa ettiğini söylediğini bildirdi. Cindoruk'un Ağar'a siyasete devam etmesi, ancak genel başkanlığı bırakması telkininde bulunduğu öğrenildi. Cindoruk, "Henüz partinin geleceği ile ilgili görüşme fırsatı olmadı. Belirsizlik var. Deneyimli siyasetçileri korumak lazım. Bakınız Köksal Toptan bugün Türkiye'ye lazım oldu. Sayın Ağar da yetişmiş bir siyasetçi, yaşı da genç. Ancak genel başkanlık yapmamalı, beklemeli. Bu görüşümü kendisine de anlattım. Parti köklü, büyük bir parti. Kendisini toparlar. Paniğe kapılmaya gerek yok. Bunları anlattım” diye konuştu.

SİYASETE DEVAM EDECEK

Ağar'ın Cindoruk ile yaptığı görüşmenin ardından siyaseti bırakmaktan vazgeçtiği, siyasete devam etmeyi düşündüğü öğrenildi. Ancak, Ağar'ın genel başkanlıktan kesin olarak ayrılacağı bildirildi.

AĞAR MİLLETE KÜSTÜ

Çeşme'de tatil yapan Mehmet Ağar, millete küskünlüğünü açıkça dile getirdi. DP'nin İzmir, Manisa, Eskişehir, Bolu ve Bursa il başkanları ile Sakarya'nın eski il başkanı, Çeşme'de tatil yapan Mehmet Ağar ile bir araya geldi. Görüşme öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlamak istemeyen Ağar, "Halk görüşlerinizi merak ediyor" denilmesi üzerine, "Millet bizim söylediklerimizi merak etseydi, oy verirdi. Ben söyleyeceğimi söyledim. Şimdi millet o söylediklerim doğru çıktıkça o günleri hatırlasın. Ben siyasetle ilgili en az 4-5 ay konuşmam. Dinlenmek uzak kalmak istiyorum. Beni bu işlere bulaştırmayın'' diye konuştu. İl başkanları ise Ağar'ın partiye dönüp dönmeyeceğine ilişkin soruları, "Elbette biz de isteriz, geri dönmesini de arzu ederiz ama kendisinin aynen ifadesini söylüyorum: 'Bizim yüzümüz hâlâ kızarıyor. Bizim halkımıza verdiğimiz söz var, onun dışına çıkmamız mümkün değil.' Ağar baştan söyledi.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious