Dream Theater İstanbul Arena'da

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Progressive müziğin tekrar yükselişini sağlamış albümleri ile tanınan Dream Theater, haziranda İstanbul Arena’da hayranlarıyla buluşuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Etkinlik 29 Haziran Cuma günü saat 21.30’da gerçekleşecek.


Bilet fiyatları Sahne Önü: 110 YTL

Normal Bilet: 49 YTL

Numaralı VIP: 110 YTL

Kapı Açılışı 19.00

Şu an logolarını da isimlendiren Majesty ismiyle müzik yapmaya başlayan Berklee’li çekirdek kadro üyeleri John Petrucci, Mike Portnoy ve John Myung 80’li yılların ortalarında Dream Theater adıyla sahnedelerdi.

Karakteristik vokal James Labrie’nin de ekibe katıldığı ’Images and Words’ yani henüz ikinci albümleriyle altın plak kazanan grup, kariyerleri süresince her albümlerinde milyonluk satış rakamlarına ulaştı.

Proressive müziğin daha geniş kitlelere yayılmasındaki en önemli pay Dream Theater’a ait.

Teknik olduğu kadar yaratıcı, uzun olduğu kadar sürükleyici albüm ve şarkılara imza attılar. Türkiye de dahil olmak üzere onlarca ülkede resmi fan klüpleri açıldı. Dünyanın önde gelen müzik dergileri ve platformları tarafından hem grup hem de müzisyenleri adına birçok ödüle layık görüldüler.


Dünya çapında verdikleri, uzun setlerden oluşan, enstrümantal şovlar ve emprovize performanslarla bezeli konserlerinin canlı kayıtlarıyla da platin plak başarısına sahip olan Dream Theater, Türkiye’de de iki kez sahne aldı.

’Systematic Chaos’

Dream Theater, Haziran ayının başında yayınlanacak olan ’Systematic Chaos’ albümü turnesinin ilk ayında İstanbul’da sahne alacak.

Yeni albüm grubun davulcusu Mike Portnoy tarafından en iyi Dream Theater albümü olarak nitelendiriliyor ve tüm dünyada heyecanla bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious