DSP, ak güvercin timi oluşturdu

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit'in ölümünün ardından, Ecevit'in anısını yaşatmak isteyen partililer DSP Genel Merkezi'nin çatısında güvercin yuvası yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaklaşık 100 güvercinin yakalandığı yuvada, diğer güvercinlerin yakalanması için de 25 kişilik özel bir tim kuruldu. DSP Altındağ Başkanı Durak Karabulut, Ecevit'in cenazesinde 4 binin üzerinde güvercin uçurduklarını, diğer güvercinlerin dışarda kalmasına gönlünün elvermediğini söyledi.

DSP'liler tarafından cenaze merasimi sırasında serbest bırakılan ve Ecevitle özdeşleşen ak güvercinleri yakalamak için 25 kişilik özel bir tim oluşturuldu.

Altındağ, " Onursal başkanımız Bület Ecevit'le özdeşleşen ak güvercinleri tutup getirmek için özel tim kurduk. Ak güvercinler barışı simgeliyor." dedi. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in talimatı ile yuvayı yaptıklarını söyleyen Karabulut, "Çevrede kalan diğer güvercinler kediler tarafından yenilmesin, soğukta kalmasın. Vatandaşlar da bizi arıyor, gelin burada güvercin var diye. Biz bunları toplayarak bir veteriner gözetiminde yaptığımız kafeste bakıyoruz." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious