DSP, Hatay'da mitinge hazırlanıyor

DSP, Hatay'da mitinge hazırlanıyor.10135
  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) eski bakan ve milletvekilleri Hatay'a çıkarma yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP İskenderun İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına DSP'nin eski Devlet Bakanı Melda Bayer, eski Çevre Bakanı Fevzi Aytekin, eski Bursa milletvekili Orhan Ocak, parti meclis üyeleri İzzet Sözen, Hasan Ehliz Asap Ender, Uluğ Türkan ve DSP İskenderun İlçe Başkanı Bülent Kırmızıoğlu katıldı.

DSP iktidarında Devlet Bakanlığı yapan Melda Bayer parti binasında yaptığı konuşmasında, bıçağın kemiğe dayandığını belirterek, "Ülkede enlasyon düştü gibi gösteriliyor ancak işsizlik oranı her geçen gün artıyor. Türkiye'de alt kimlik üst kimlik zihyniyeti hakim. Enflasyonu indirdik diye emekliyi çiftçiyi mahvettiler. Toplumun geleceği olan gençlerimiz umutsuz, üniversite kapılarında işsizlikten ve yoksulluktan kıvranıyor. DSP olarak Türkiyeyi karış karış dolaşıyoruz ve halkımızın sorunlarını dinliyoruz. Bu hafta sonu Pazar günü Genel Başkanımız Zeki Sezer'in de katılacağı miting için Hatay'dayız" dedi.

Eski devlet bakanı Bayer, İskenderun Limanı'nın ABD'li askerler tarafından üs olarak kullanılacağı yönündeki iddialara da cevap vererek, "Türkiye'de limanlarımız ve fabrikalarımızı peşkeş çekenlere karşı her zaman mücadele ettik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

DSP eski çevre bakanı Fevzi Aytekin de Türkiye'de yaşanan çevre felaketlerine dikkat çekerek, hükümetin İskenderun Köfezi'nde batan toksik atık yüklü M/V Ulla gemisini çıkartamadığını söyledi.

Aytekin, hükümetler arası girişimlerin ve bürokrasinin çok yavaş işlediğine dikkat çekti. İskenderun halkının Ulla konusunda çok duyarlı hareket ettiğini söyleyen Aytekin, "Ulla konusunu Türkiye gündemine taşıyan başta çevre örgütlerimiz ve basınımız bu konuda yetkilileri harekete geçirmişlerdir. Bizler de çevre konusunda üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Türkiye'de yaşanan çevre felaketlerine karşı mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Ancak hükümet çevre konusunda çok ağır hareket ediyor" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından DSP'li eski bakan ve milletvekilleri şehrin en işlek caddesi olan Şehit Pamir Caddesi'nde bildiri dağıtarak, halkı pazar günü il merkezinde yapılacak olan mitinge çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious