DSP, solun tek adayı İçli için CHP'den destek istiyor

DSP, solun tek adayı İçli için CHP'den destek istiyor.8918
  • Giriş : 22.08.2007 / 14:56:00

DSP Genel Sekreteri Masum Türker, "CHP’nin Tayfun İçli’ye destek vermesini istiyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

 DSP Genel Sekreteri Masum Türker, "CHP’nin sol kanattan tek aday olan Tayfun İçli’ye destek vermesini istiyoruz" dedi.
Türker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP’nin, TBMM Genel Kurulunda Cumhurbaşkanı seçimi ilk tur oylamasına girmemesini olumsuz karşılamadığını belirterek, şunları kaydetti:
"Ancak, sayın Deniz Baykal, ’meşruiyet tartışması yapmayacaklarını’ kamuoyuna medya aracılığıyla ilettiğine göre, beklentimiz şudur ki cuma günü ikinci tur oylamaya girip, DSP adayına oy vermeleridir. Çünkü, ikinci oylamadan sonra en fazla oy alan iki aday, üçüncü tur oylamaya katılma hakkını kazanmış olacaktır.
Bu konuda, CHP oylamaya katılırsa inanıyorum ki yalnız DSP adayına destek vermek için katılacaktır." Bu süreçte Türkiye’de sol kanadın güçlü olduğunun ortaya konulmasının önemli olduğunu ifade eden Türker, bu şekilde sol kanadın iki taraftan büyütülerek daha geniş bir alan elde etmesinin sağlanabileceğini söyledi. Türker, "Bu nedenle CHP’nin sol kanattan tek aday olan Tayfun İçli’ye destek vermesini bekliyoruz" dedi.
ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras’tan da aynı davranışı beklediklerini dile getiren Türker, Uras’ın da Tayfun İçli’ye destek vererek, solda bir güç birliği oluştuğunu ortaya koymasının yararlı olacağını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious