DSP, TMSF'nin 6 yılını sordu

DSP, TMSF'nin 6 yılını sordu.8507
  • Giriş : 23.06.2008 / 09:40:00

DSP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Macit, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'nun (TMSF) son 6 yıllık faaliyetlerini Meclis gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP'li Macit, TMSF'nin 2002-2008 yılları arasındaki faaliyetleriyle ilgili olarak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi. Önergesinde TMSF'nin yetki ve sorumluluk kapsamı, işleyiş yapısı ve kontrol etmiş olduğu finansal ve mali güç itibariyle Türkiye'de üzerinde en çok spekülasyon yapılan kurumlardan biri haline geldiğini belirten Macit, banka ve sigorta alanındaki yaşanan olumsuz gelişmelere sigorta görevi yapmak üzere kurgulanan kurumun, gelinen süreçte mali ve finansal sistem üzerinde yük olmaya başladığını öne sürdü. DSP'li Macit, Bakan Ekren'e şu soruları yöneltti: "-2002- 2008 yıllarında ve yıllar itibariyle TMSF' kapsamına alınan, el konulan ve bağlı bulunan banka, sigorta şirketi ya da şirketler hangileridir? Kapsama alınma ya da el konulma nedenleri nedir? TMSF' kapsamına alınan, el konulan ve bağlı bulunan banka, sigorta şirketi ya da şirketler hakkında ne tür işlemler yapılmıştır?

-2002- 2008 yıllarında ve yıllar itibariyle TMSF' nin kontrol etmiş olduğu nakit para, varlık olarak menkul ya da gayrimenkul miktarı ne kadardır?

-2002- 2008 yıllarında ve yıllar itibariyle TMSF bünyesinde, hangi pozisyonda kaç kişi çalışmaktadır, çalışanların değinilen yıllar içerisinde almış oldukları, yönetim kurulu üyelikleri ve temsil etmiş oldukları görevler dahil giydirilmiş net ücretleri ne kadardır?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious