DSP 6 adayla kurultaya gidiyor

DSP 6 adayla kurultaya gidiyor.6830
  • Giriş : 16.05.2009 / 11:37:00

DSP'nin Olağanüstü Kurultayı yarın Ankara'da yapılıyor. Kurultay'da 6 genel başkan adayı yarışacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP'de, Zeki Sezer'in 29 Mart yerel seçimlerinde başarısız olduğunu gerekçe göstererek genel başkanlık görevinden istifa etmesiyle başlayan Kurultay sürecine yarın son nokta konuluyor.

DSP'de yarın gerçekleştirilecek Olağanüstü Kurultay'da, genel başkanlığa Zeki Sezer, Eskişehir Milletvekili Tayfun İçli, Parti Meclisi üyeleri Masum Türker, Serdar Savaş ile Sait Kekeç ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alemdar Yalçın aday oldu.

DSP'nin Olağanüstü Kurultayı Büyük Anadolu Otelinde saat 10.00'da başlayacak. Toplam bin 63 delegenin oy kullanacağı Kurultay'da, sadece genel başkanlık seçimi yapılacak.

DSP Tüzüğü gereği, Parti Meclisi ve Merkez Disiplin Kurulu üyelikleri seçimleri yapılmayacak. Kurultayın yapılacağı salona izleyici alınmayacak, salonda sadece delegeler, il örgüt başkanları, partili milletvekilleri ile basın mensupları bulunacak.

DSP tüzüğüne göre, olağanüstü kurultaylarda genel başkan adaylarına söz hakkı verilmiyor. Ancak yarın yapılacak Olağanüstü Kurultay'da Genel Başkan Vekili'nin açılış konuşmasından sonra genel başkan adaylarına da söz verilecek.

DSP tüzüğüne göre, ilk tur oylamada delegelerin yarıdan bir fazla oyunu alan aday genel başkan seçilecek. İlk iki turda genel başkan seçilememesi halinde, üçüncü ve son tur oylamada, en çok oyu alan genel başkan seçilmiş olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*