DSP bu kez 10 istifa ile sarsıldı

DSP bu kez 10 istifa ile sarsıldı.6830
  • Giriş : 08.06.2009 / 17:51:00

Kozlu belde belediye başkanı ve 9 üye, ''Ecevit'i unutturmaya çalışanlarla aynı çatıda olamayız'' diyerek istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zonguldak'ın Kozlu Beldesi Belediye Başkanı DSP'li Ali Bektaş, 9 belediye meclis üyesiyle birlikte partisinden istifa etti. Ecevit'i Türk halkına unutturmaya çalışanlarla aynı çatı altında siyaset yapamayacaklarını belirten Başkan Bektaş, başka bir partiye geçip geçmeyeceği sorusuna ise “Biz futbolcu değiliz” yanıtını verdi.

29 Mart seçimlerinde Kozlu Belediye Başkanlığı görevini AKP'li Hüdai Dökmeci'den devralan Ali Bektaş, makamında düzenlediği basın toplantısında 9 belediye meclisi üyesi arkadaşıyla birlikte partiden istifa ettiğini açıkladı. Kendisini sosyal demokrat veya demokratik sol düşünce içinde gören hiçkimsenin, büyük devlet adamı Bülent Ecevit'in misyonunu reddedemeyeceğini belirten Başkan Bektaş, istifa gerekçesini şöyle anlattı:

“DSP çatısı altında seçime girmemiz konusunda bize cesaret veren en büyük etken, Kozlu halkının sayın Ecevit'e olan sevgisidir. Ancak son günlerde DSP içinde yaşanan parti içi kavgalar, tüm kamuoyunda dikkatle ve ibretle izlenmektedir. Ben ve değerli meclis üyesi arkadaşlarım, sadece Kozlu halkına huzur ve mutluluk verecek hizmetleri yapmayı düşündüğümüzden, hiçbir zaman bu parti içi kavganın içinde olmadık. Ancak partiyi oluşturan demokratik sol düşünceyi yok etmek ve sayın Ecevit'i Türk halkına unutturmaya çalışanlarla aynı çatı altında siyaset yapamayacağımızdan dolayı DSP'den istifa ediyoruz.''

İNTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*