DSP çok önemli bir karar vermiştir

DSP çok önemli bir karar vermiştir.12539
  • Giriş : 14.12.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 13.12.2008 / 23:28:18

Murat Karayalçın: DSP'nin bu kararını çok önemli, çok tarihi bir karar olarak görüyorum.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Karayalçın, CHP Elmadağ ilçe örgütünün daveti üzerine Elmadağ'a geldi.

Elmadağ Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda Elmadağlılar'a hitap eden Murat Karayalçın, Demokratik Sol Parti'nin (DSP) Ankara'da aday çıkarmayacağını öğrendiklerini belirterek, ''DSP'nin bu kararını çok önemli, çok tarihi bir karar olarak görüyorum'' dedi.

Bu seçimlerin Türkiye'yi yeni bir döneme taşıyacağını ifade eden Karayalçın, 29 Mart seçimlerinin başka seçimlerin de başlangıcı olacağını söyledi.

Karayalçın, bildik söylemlerin yinelenerek AK Parti'nin değiştirilemeyeceğini ifade ederek, ''Bizim bazı değişiklikler yapmamız gerekiyor. Hepimizin değişiklik yapması gerekiyor. Yeni bir tavır izlememiz gerekiyor. Türkiye'nin karşısına çıkarak yeni bir anlayış açıkladık. Bu yeni anlayış içinde birlikte olmaya karar verdik. Bu karar, bu nedenle çok önemli. Ben bu kararın, Ankara ile sınırlı olmamasını, Türkiyenin öteki kentlerine de taşınmasının gerektiğini düşünüyorum'' dedi.

CHP ve DSP'nin Ankara'da yeni bir dönemi başlatmak için biraraya gelmelerinin çok önemli olduğunu anlatan Karayalçın, şöyle devam etti:

''Ama ben buradan Önceki seçimlerde başka partiler için oy kullanmış olan hemşehrilerimizin de biraraya gelmelerini istediğimi ifade etmek istiyorum. Önceki seçimlerde başka partilere oy kullanmış olabilirler ama bu seçimde bizimle olmalılar. Bizim için oy kullanmalılar. Ankara'da da hemşehrilerime seçimlerin büyük birlik içinde davranmaya davet ediyorum. Buna ihtiyacımız var. 15 yıllık süre içinde Ankara'nın ekonomisi geriletildi, Ankaralılar fakirleştirildi, Ankara'nın havası ve suyu kirletildi.

Dün bazı gazetelerde ve televizyonlarda yayınlandı. Hükümet bir yeni yasa çıkaracakmış. Daha sanırım taslak halinde ama hükümet bütün bu projeleri kendi tekeline alacak. Ben, hükümetin bizim bu projemizden korktuğuna inanıyorum. Bizim bu projemizi duydu, 'eyvah' dedi. Bizim elimizden alacaklar dedi. Şimdi bunu merkeze çekmek için yasal düzenleme hazırlıyorlar. Artık herşey açıktır. İstedikleri düzenlemeyi yapsınlar.''

Elmadağ Belediye Başkan adayı Ahmet Poyraz da Hasanoğlan ve Elmadağ'ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden yeterince yararlanamadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*