DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, kurultayda tekrar aday olacak

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, kurultayda tekrar aday olacak.9630
  • Giriş : 16.08.2007 / 15:08:00
  • Güncelleme : 16.08.2007 / 15:45:51

Zeki Sezer, Ecevitsiz ilk kurultayda DSP Genel Başkanlığı'na yeniden aday olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 19 Ağustos 2007 Pazar günü toplanacak kurultayda, DSP'nin, ''Türkiye'nin değişim ve gelişimine yön verecek yeni bir vizyon ortaya koyacağını'' dile getirdi.

Sezer, ''Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Kurultayda, günün koşullarına göre yepyeni bir vizyonu ortaya koyabilecek politikaları topluma sunmuş olacağız'' dedi.

Sezer, ''Ecevit'siz ilk kurultay olduğu için bizim açımızdan buruk bir kurultay
olacak. Bundan önceki kurultayımızda rahmetli Ecevit genel başkan olarak gelmişti ama bırakmıştı ve ben seçilmiştim. Ecevit yok ama onun ilkeleri, örgütü ve felsefesi ile bize bıraktıkları o kurultay salonunda var olacak. Kurultayda, 'Ecevit rahat uyu, senin ilkelerini hayata geçirecek inançlı kadrolar, inançla ve kararlılıkla yoluna devam ediyor' diyeceğiz.''

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ
Kurultayda, parti tüzüğünde değişikliğin de söz konusu olduğunu bildiren
Sezer, kurultaydan, Başkanlık Kurulu'na biri Genel Başkan Yardımcısı, diğeri Genel Sekreter Yardımcısı olmak üzere 2 yeni üye girmesini talep edeceklerini söyledi.

Sezer, kurultayda, başkanlık kuruluna, ''bilim kurulu ve AR-GE gibi yeni
birtakım kurullar oluşturma yetkisi verilmesi'' yönünde tüzük değişikliği yapılmasının öngörüldüğünü dile getirdi.

YENİDEN ADAY
Zeki Sezer, genel başkanlığa yeniden aday olduğunu söyledi.

Kurultayda, Genel Başkanlık için başka bir aday olup olmadığını duymadığını belirten Sezer, ''Yani her an aday çıkabilir, bu demokratik bir süreç'' dedi.

KURULTAY
DSP'nin 7. Olağan Büyük Kurultayı, 19 Ağustos 2007 Pazar günü toplanacak. Atatürk Spor Salonu'nda saat 10.00'da başlaması öngörülen kurultay, çoğunluk sağlanamazsa aynı gün ve aynı yerde saat 11.00'de yapılacak.

Kurultayda, bin 141 delege, genel başkanın yanı sıra 60 kişilik Parti Meclisi (PM) üyeleri ile 7 kişilik merkez disiplin kurulu üyelerini belirlemek için de oy kullanacak.

Siirt, Batman, Şırnak, Çankırı, Iğdır ve Rize illeri, ''kongrelerini zamanında gerçekleştiremedikleri'' için büyük kurultayda temsil edilmeyecek.
Kurultayda, Genel Başkan Zeki Sezer açılış konuşması yapacak. Kurultay salonunda ağırlıklı olarak ''Solda yürek var'' ve ''Demokratik Sol umut'' yazılı afişler yer alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious