DSP İzmir örgütü'nden Sezer'e destek

DSP İzmir örgütü'nden Sezer'e destek.12452
  • Giriş : 04.07.2008 / 11:24:00

DSP'de yaşanan yönetim krizinde İzmir İl örgütü Genel Başkan Zeki Sezer'den yana tavır koydu. DSP İzmir Başkanı Özdemir Sökmen, 84 yaşındaki Rahşan Ecevit'in elini partinin üzerinden çekip, bir kenarda oturması gerektiğini belirterek, Sezer'e destek verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DSP Onursal Başkanı Rahşan Ecevit'in DSP lideri Zeki Sezer'in partiyi büyütemediğini söylemesi üzerine başlayan kriz,. Rahşan Ecevit'in Sezer'in kendisine istifa edeceğini söyleyip, daha sonra vazgeçtiğini kamuoyuna açıklaması ile tırmandı. Zeki Sezer istifa etmeyeceğini, görevinin başında olduğunu ve en yakın zamanda kurultayı toplayacağını ifade etti. Kriz örgütlere de yansıdı. DSP İzmir İl Başkanı Özdemir Sökmen, Sezer'in oturmayan, koşturan bir lider olduğunu selirterek, Rahşan Ecevit'in elini partinin üzerinden çekmesi gerektiğini söyledi. Sökmen, şöyle konuştu:

“Rahşan Ecevit artık 84 yaşına gelmiş bir kadın. Bir kenarda oturmalı. Elini partinin üzerinden çekmeli. Ecevit'e yakın olan birkaç milletvekili onun evine giderek, kendisini Sezer'e karşı dolduruyor. Ona ‘Sezer'le yürümüyor’ diyorlar. Oysa Sezer, oturmayan koşturan bir lider. İl il geziyor. Bu adam kötüyse altı genel başkan adayından neden onu seçtiniz? İzmir örgütü olarak Sezer'in yanındayız. İzmirli 46 kurultay delegesi firesiz Sezer'e destek verir. Sezer de en yakın zamanda yapacağını söylediği kurultayda rüştünü ispat eder ve açık ara farkla sandıktan çıkar. Diğerleri de boyunun ölçüsünü alır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious