DSP kendini kamuoyuna tanıtacak!

  • Giriş : 03.01.2008 / 10:42:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, toplumun büyük bir kesimi tarafından ilgiyle takip edildiklerini buna karşın, DSP hakkında kamuoyunda oluşan bir 'acaba' sorusu bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP'nin faaliyetlerinin anlatılmasında eksiklikler bulunduğuna dikkat çeken Sezer, bu eksikliklerin bir an evvel giderilmesi için parti yöneticilerine talimat verdi. DSP'nin yerel seçimlerde izleyeceği strateji başta olmak üzere yeni politikalar ve yeni vizyon hazırlığı içinse bütün il başkanlarını Ankara'da iki hafta arayla kampa alacak. Sezer'in, toplantılarda il başkanlarıyla bire bir görüşmeler de yapacağı ifade edildi.

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere iddialı girmeyi hedefleyen DSP'de, Genel Başkan Zeki Sezer'in isteği doğrultusunda 'tanıtım' çalışmalarına hız verilecek.
2009 yerel seçimleri ve sonraki genel seçimlerde iddialı olmayı hedefleyen DSP'de çalışmalara şimdiden başlandı. DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, geçtiğimiz hafta toplanan DSP Parti Meclisi'nde DSP'nin 'vizyonuna' ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Edinilen bilgilere göre, Sezer toplantıda yaptığı konuşmada son dönemde eğitim, siyaset, iş, sanat ve bürokrasiden DSP'ye doğru bir yöneliş olduğunu söyledi. Yaptığı geziler ve temaslarına ilişkin PM üyelerine bilgi veren Sezer, söz konusu yönelişin kendileri açısından sevindirici olduğunu ifade etti ve Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte DSP'nin duruşu ve felsefesi ile kendisini fark ettirmeye başladığını kaydetti.
DSP'nin, toplumun inançlarıyla ters düşmeyen bir parti olduğunu anlatan Sezer, laiklik anlayışından da asla taviz veremeyeceklerine vurgu yaptı.
Özellikle, son dönemde gerek iş dünyasından gerekse entelektüel çevreden önemli isimlerin DSP'yi dikkatle izlediğini anlatan Zeki Sezer, entelektüel çevrelerin ve iş dünyasından katılımlarla DSP'nin güçlenmesinin hızlandığını aktardı.

-KENDİMİZİ İYİ ANLATMAMIZ LAZIM-

Zeki Sezer'in, toplantıda DSP örgütlerine de partinin 'tanıtımı' konusunda bilgi verdiği ifade edildi. Partiye katılan ve destek verenlerin kafalarında hala bazı sorular bulunduğuna dikkat çeken Zeki Sezer, şu değerlendirmelerde bulundu:
'DSP, toplumun çok önemli bir bölümünden, çok önemli bir yaklaşım görüyor olmasına rağmen yapacaklarını görmek isteyenler var. DSP'nin kadrosunu görmek isteyenler var. Kadrosuyla, projeleriyle Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları kaldırıp kaldıramayacağını görmek isteyenler var. Benim ülkenin sorunlarının üstesinden kalkabileceğimiz konusunda bir şüphem yok ancak, bunu topluma anlatmalıyız. Hem iyi niyetli, hem temiz hem de iktidar deneyimi yaşamış kadrolarımız var. Biz bütün bunları anlatabilirsek DSP'ye olan yönelişin daha da artacağını düşünüyorum.'

-İL BAŞKANLARI Ankara'DA KAMPA ALINICAK-

Öte yandan, DSP Yönetimi, hem yerel stratejisini masaya yatırmak hem de DSP'nin oluşturacağı yeni vizyonu tartışmak üzere birer hafta arayla İl Başkanlarını Ankara'da toplayacak. 5-6 Ocak tarihlerinde ilk grup İl Başkanı Ankara'ya çağrılırken, sonraki haftaysa ikinci grup İl Başkanları Ankara'da kampa alınacak.
DSP Parti Okulu'nda yapılacak toplantılarda DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in, İl Başkanlarıyla baş başa görüşmeler de yapacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious