DSP lideri Sezer: İktidar olacağız

DSP lideri Sezer: İktidar olacağız.7636
  • Giriş : 04.04.2008 / 23:15:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Atatürk'ün yolunda Ecevit'in ışığında yeniden iktidar olacaklarını'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sezer, eşi Ülkenur Sezer ile Venedik Restoran'da onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada AK Parti Hükümeti'ni eleştirdi.

''Vatandaşlar AK Parti'nin gerçek yüzünü gördü. Yakın hedefte, yerel seçimlerde sandıkta gereken cevabı verecekler'' diyen Sezer, ekonominin kötü durumda olduğunu, ancak Hükümet'in ''pembe tablolar çizdiğini'' savundu.

Sezer, şöyle konuştu:
''Hükümet; ekonomiyi iyi durumda, terörü sıfır teslim aldı. Günümüzde ekonomi çok kötü durumda, terör de azdı. Avrupa Adalet Divanı da bizim dönemimizde terör listesine aldığı PKK'yı şimdilerde listeden çıkarma kararı üzerinde duruyor. Bunların tamamı AK Parti Hükümeti'nin başarısızlığından kaynaklanıyor. Dış politikada ve uluslararası arenada ülkenin saygınlığını bitirdiler. Milletin gözünün içine bakarak yalanlar söylüyorlar. Böyle Müslümanlık olur mu?''

Oylarını artıran birinci parti konumunda olduklarını iddia eden Sezer, ''Atatürk'ün yolunda, Ecevit'in ışığında yeniden iktidar olacağız. Tek çıkış yolu DSP'dir. Tüm partililere sesleniyor ve ödev veriyorum, ulaşamadığınız, ilçe, belde köy ve vatandaş kalmayacak'' dedi.

Sezer, daha sonra partililerle fotoğraf çektirip, halay çekti, ardından DSP'ye kayıt yaptıranlara parti rozeti taktı.

Geceye, Genel Başkan Yardımcısı Melda Bayar, Genel Sekreter Yardımcısı ve Adana Milletvekili Mustafa Vural, Genel Sayman Hasan Suna, Hatay İl Başkanı Adnan Günal ve çok sayıda partili katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious