DSP lideri Sezer terörist saldırıyı lanetledi

DSP lideri Sezer terörist saldırıyı lanetledi.7636
  • Giriş : 11.08.2008 / 15:46:00

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Erzincan’daki terörist saldırıyı lanetleyerek, hükümeti daha aktif bir tutum takınmaya davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer, “Özellikle, her türlü tehlike karşısında sürekli aymazlık içinde bulunan hükümeti, terörle mücadelede daha aktif bir tutum takınmaya ve partisel önceliklerine verdiği önemi, ulusal güvenlik ve kalkınma önceliklerimize de vermeye davet ediyorum” dedi.

Sezer yaptığı yazılı açıklamada, Erzincan'da meydana gelen terörist saldırı sonucu 1'i subay 9 askerin şehit olması, 2 askerin de yaralanması nedeniyle büyük bir acı ve üzüntü duyduğunu belirtti. “Mehmetciğimizin kanını akıtan canileri ve onlara destek verenleri nefretle lânetliyorum” diyen Sezer, şehit ailelerine ve Türk milletine başsağlığı dileklerini iletti. Son günlerde, terörist saldırıların giderek yurt içine yaygınlaşması karşısında hükümetin ve tüm kesimlerin daha duyarlı ve sorumluluk bilinci içinde olması gerektiğini belirten Sezer şunları söyledi:

“Özellikle, sürekli aymazlık içinde bulunan hükümeti, terörle mücadelede daha aktif bir tutum takınması ve siyasal önceliklerine verdiği önemi, ulusal güvenlik ve kalkınma önceliklerimize de vermeye davet ediyorum. Çünkü hükümetleri terörle mücadelede ulusal duyarlılık ve kesin kararlılık içinde olan ülkelerde, bizim yaşadığımız acılar yaşanmıyor. 57'inci Hükümet döneminde bunu biz göstermiştik."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*