DSP lideri Sezer'den kararla ilgili ilginç yorum

DSP lideri Sezer'den kararla ilgili ilginç yorum.12452
  • Giriş : 01.08.2008 / 01:33:00
  • Güncelleme : 31.07.2008 / 22:09:55

Zeki Sezer, Anayasa Mahkemesinin AK Parti hakkındaki kararıyla ilgili “Kapatılmasını halka bıraktılar” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezer, partisine katılımlar nedeniyle Kuşadası'nda düzenlenen etkinlikte “bir kişi hariç tüm Anayasa Mahkemesi üyelerinin AK Parti'yi laiklik karşıtı fiillerin odağı olarak değerlendirdiğini” söyleyerek şunları kaydetti:

“Bugün Anayasa Mahkemesi bir karar aldı, AKP'yi kapatmadı. Anayasa Mahkemesinin AKP'nin kapatılmaması kararına üzülmeyin. Bu kararıyla bize o karanlık partiyi siyaseten yenme imkanı tanıdı. Hep birlikte yenip geçeceğiz. Laik ve çağdaş cumhuriyetten vazgeçmeye hiç niyetimiz yok. Sistemi, demokrasiyi, laik çağdaş cumhuriyeti tahrip ediyor. Altı üst düzey yargıç 'kapatılmalı' dedi. Aslında beş kişi de laiklik karşıtı fiillerin odağı olduğu yolunu seçti. Bu ne demek biliyor musunuz adı AK olan, kendilerine 'AK Parti' diyen AKP aynı zamanda laiklik karşıtı fiillerin odağı olmuş demektir. Ama 'şimdilik kapatmaya gerek yok' dediler. Kapatılmasını halka bıraktılar.”

Zeki Sezer, Anayasa Mahkemesi'nin bir “kaygıyı” ortaya koyduğunu ifade ederek, “Laiklik olmadan demokrasi olmaz. Bu adı AK, kendisi karanlık parti hukukun üstünlüğüne karşı, erklerin ayrılığına karşı eylemler yapıyor. Kusura bakma Tayyip Erdoğan sana boğun eğecek değiliz. Sizin takiyenizi altüst etmek boynumuzun borcu olsun” dedi.

Sezer DSP'ye katıldığı açıklanan 6 bin kişi adına, 12 kişiye rozet taktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*