DSP lideri Zeki Sezer Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi

DSP lideri Zeki Sezer Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi.12452
  • Giriş : 06.04.2008 / 02:14:00
  • Güncelleme : 05.04.2008 / 21:10:03

Sezer, Samandağ'a bağlı Tavla ve Uzunbağ beldesinin DSP'li belediye başkanlarını ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zeki Sezer, ziyaretlerde, Türkiye'de, DSP'li belediyelerin örnek çalışmalara imza attıklarını, Eskişehir, Ordu, Lüleburgaz ve Bartın'da çağdaş bir hizmet anlayışının sergilendiğini söyledi.

Ülkenin zor bir dönemden geçmesine rağmen, hükümetin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başka işlerle meşgul olduğunu öne süren Sezer, şunları kaydetti:

''Ülkede hizmet ve yatırımların konuşulacağı yerde, inançlar üzerinden siyaset yapılarak, gerilim ile kutuplaşmayı artırıyorlar. Bu topraklarda yüzlerce yıldır her kökenden ve her inançtan insan bir arada yaşadı. Herkes başkasının inancına saygı duydu. Din, iman ve inanç üzerinden siyaset yaparak oy toplamaya çalışılıyor. Başörtüsü meselesi ile toplumu ikiye böldüler. Bırakın bu işleri, benim başörtülü de başörtüsüz de insanıma, çocuklarına iş bulun, aş bulun. Herkesin diniyle, imanıyla uğraşmayı bırakın artık.''

''PARTİ KAPATMAYA VE HER TÜRLÜ DARBEYE KARŞIYIZ, AMA...''

''Başbakan Erdoğan, kendi kendine hayali kavga ve rakipler yaratarak, masum rolleri oynuyor'' diyen Sezer, konuşmasına şöyle devam etti:

''Gençlerimiz hak ettikleri eğitimi alamıyor, işsizlik artıyor. Bütün bunlar yaşanırken, Başbakan hayali kavga ve rakipler peşinde. Laf siyaseti yapıyor. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü tehlike altında. Parti kapatmaya ve her türlü darbeye karşıyız, ama (ben yüzde 47 ile seçildim) diyerek de suç işleme özgürlüğüne sahip değilsiniz.''

Sosyal Sigortalar Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nı ''sosyal güvenliği ortadan kaldırma yasası'' olarak nitelendiren Sezer, ''İnşallah iktidara geldiğimizde, daha önceki dönemlerimizde olduğu gibi işçiye, memura, esnafa ve emekliye yine biz sahip çıkacağız. Buradan kadınlarımıza söz veriyorum, bütün ev kadınlarımızı sosyal güvenceye kavuşturacağız. Şimdi konuşuyoruz, sonra unutanlardan da değiliz. Bizi bunlarla karıştırmayın. Biz siyaseti meslek değil, görev olarak kabul etmişiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious