DSP lideri Zeki Sezer çok sert konuştu!

DSP lideri Zeki Sezer çok sert konuştu!.12452
  • Giriş : 22.08.2008 / 15:33:00

Zeki Sezer İzmir'de ki patlamalarla ilgili olarak çok sert konuştu ve 'Türkiye'yi kimse yıkamaz' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, İzmir'in Konak ilçesinde meydana gelen patlamaya ilişkin olarak "Terör örgütü, 'ben varım, yıkılmadım, ayaktayım' demek istiyor olabilir.

Ama herkes bilmeli ki Türkiye'yi de kimse yıkamaz. Türk devleti ayakta kalmaya devam edecektir" dedi.
Sezer, İzmir programı kapsamında, patlamada ev ve iş yerleri zarar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Patlamada evleri zarar gören Sabır Apartmanı sakinlerinin, yetkililerden bilgi alamadıklarını söylemeleri üzerine Sezer, konuyla ilgileneceğini dile getirdi.

Zeki Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk insanının yüreğini yakan saldırıyı lanetlediğini belirterek, şöyle dedi:

"Devletin, terör konusunda gerekli tedbirleri alabilecek bir yapıyı ortaya koyması gerekiyor. Terör örgütü, geçmişte de bu tür eylemlerde bulunurdu. Şimdi 'ben varım, yıkılmadım, ayaktayım' demek istiyor olabilir. Ama herkes bilmeli ki Türkiye'yi de kimse yıkamaz. Türk devleti ayakta kalmaya devam edecektir."

11 Eylül saldırısı ile Irak'ın işgalinin ardından bölücü terör örgütünün teknolojiyi daha çok kullanır hale geldiğini, bunun düşündürücü olduğunu ifade eden Sezer, Kuzey Irak'taki durumun çok iyi saptanarak, gereğinin yapılmasının büyük önem arz ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*