DSP lideri Zeki Sezer istifa edecek

DSP lideri Zeki Sezer istifa edecek.10247
  • Giriş : 08.04.2009 / 08:06:00

Yerel seçimlerde istediği sonucu alamayan DSP'de sular durulmuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olağanüstü kurultay kararı alan ve Rahşan Ece- vit'e yakın 5 milletvekili hakkında ihraç süreci başlatan DSP'de sürpriz bir gelişme yaşandı. Genel Başkan Zeki Sezer, hafta sonu yapılacak 'İl Başkanları ve Parti Meclisi Çalışma Toplantısı'nda istifa etmeyi düşündüğünü açıkladı.

Sezer, "İstifayı örgütlerimize olan saygım ve onlara inancım gereği resmileştirmeyi hafta sonu yapılacak toplantı sonrasına bıraktım. Sonuçta benim öteden beri söylediğim başarılı olamayanların kurum ve ülkenin önünü tıkamaması düşüncem gereği olarak resmen o gün ayrılmayı düşünüyorum.'' dedi.

Ancak bunu, yetkili kurullarla görüştükten sonra yapmayı planladığını kaydeden Sezer, "İstifayı örgütlerimize olan saygım ve onlara inancım gereği resmileştirmeyi hafta sonu yapılacak toplantı sonrasına bıraktım. Resmî olarak o tarihte bunu gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Sonuçta benim öteden beri söylediğim, başarılı olamayanların kurum ve ülkenin önünü tıkamaması düşüncem gereği olarak resmen o gün ayrılmayı düşünüyorum." ifadelerini kullandı. Partiden ayrılmayı 29 Mart akşamı düşündüğünü belirten Sezer, şöyle devam etti: "29 Mart yerel seçimleri sonrası aldığımız sonucu gördüğüm ilk akşam aslında demokrasiye, partime ve ülkeme olan inancım gereği ayrılmayı düşünmüştüm ama yine örgütlerime olan saygım gereği bunu örgütlerimizle görüşerek değerlendirmeyi doğru buldum. Önümüzdeki cumartesi ve pazar günleri örgütlerimizin temsilcileri olan il başkanlarımız ve PM ile bir çalışma toplantısı yapacağız. İstifayı, örgütlerimize olan saygım ve onlara inancım gereği resmileştirmeyi o toplantının sonuna bıraktım. Resmî olarak o tarihte bunu gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Sonuçta benim öteden beri söylediğim, başarılı olamayanların kurum ve ülkenin önünü tıkamaması düşüncemin gereği olarak da resmen o gün ayrılmayı düşünüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*