DSP listelerinden aday gösterilen 13 isim de Meclis'te

DSP listelerinden aday gösterilen 13 isim de Meclis'te.8918
  • Giriş : 23.07.2007 / 02:34:00

CHP'nin liste başı olarak seçime giren 3 parti yöneticisi TBMM dışında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kesin olmayan sonuçlara göre Şanlıurfa'dan aday olan Genel Sayman Mahmut Yıldız ile MYK üyeleri Şerif Ertuğrul (Muş) ve Mesut Değer (Diyarbakır) seçilemedi. Tunceli'de liste başı olan Sinan Yerlikaya'nın durumu ise henüz kesinlik kazanmadı.

DSP listelerinden aday gösterilen 13 ismin tamamı milletvekili seçildi. Buna göre DSP'li Mustafa Vural (Adana), Emrehan Halıcı (Ankara), Mücahit Pehlivan (Ankara), Tayfun İçli (Eskişehir), Ahmet Tan(İstanbul), Ayşe Jale Ağırbaş (İstanbul), Süleyman Yağız (İstanbul), Hasan Macit (İstanbul), Hüseyin Mert (İstanbul) Hüseyin Pazarcı (İstanbul) Harun Öztürk (İzmir), Recai Birgün (İzmir) ve Hasan Erçelebi (Denizli) Meclise girdiler.

Seçim öncesi ANAVATAN'dan istifa ederek CHP'ye katılan Yozgat adayı Lütfullah Kayalar, Bitlis adayı Edip Safter Gaydalı ile Van adayı Şerif Bedirhanoğlu ise seçilemedi.

CHP adayları arasında seçim öncesi isimleri öne çıkan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in damadı Mustafa Kemal Kısacıklıoğlu, Milli hakemlerden Cem Papila da Meclis dışında kalanlar arasında yer aldı.

-SARIGÜL POSTERİ-

Bu arada CHP Genel Merkezi'nin önündeki partililerin büyük çoğunluğu, Genel Sekreter Önder Sav'ın açıklamasının ardından ayrıldılar.

Genel Merkezin bulunduğu Anadolu Bulvarı'ndaki köprülü kavşağa asılan Mustafa Sarıgül'ün büyük boy bez posteri dikkati çekti.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious