DSP Parti Meclisi toplantısı yapıldı

DSP Parti Meclisi toplantısı yapıldı .6830
  • Giriş : 12.04.2009 / 18:00:00

Partiden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyük Anadolu Oteli'nde toplanan Parti Meclisi'nde, Zeki Sezer'in istifa dilekçesinin okunmasının ardından kurultaya kadar DSP'yi temsil edecek kişinin seçimi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Parti Meclis üyelerinden Saffet Başaran, Sait Kekeç ve Serdar Savaş arasında geçen seçimde, Başaran 32, Savaş 9, Kekeç ise 8 oy aldı. Bu sonuca göre, olağanüstü kurultaya kadar partiyi Saffet Başaran'ın temsil etmesi kararlaştırıldı.

DSP'nin 21. Dönem İzmir Milletvekili olan Saffet Başaran, kurultayın 17 veya 24 Mayısta yapılması konusunda yetkilendirildi.

Sezer'in dilekçesi okunduğu sırada Parti Meclisi üyeleri arasında duygulu anlar yaşandı.

Genel Sekreter Yağız da yaptığı açıklamada, toplantının verimli geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Toplantıda hiçbir kural ve teamül göz ardı edilmemiştir. Parti Meclisi toplantımız, büyük bir olgunluk içinde geçmiştir. Toplantımız, parti içi demokrasinin en özgür ve en düzeyli biçimde uygulandığı örnek bir toplantı olmuştur. Toplantımız, sonuç itibariyle DSP'nin, Türkiye'nin en demokratik partisi olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır."

DSP'yi olağanüstü kurultaya kadar temsil edecek Başaran'ın, "son derece donanımlı ve birikimli bir partili" olduğunu vurgulayan Yağız, "Sayın Başaran'ın görevini layıkıyla yapacağına inanıyorum. 17 veya 24 Mayısta yapılacak olağanüstü kurultay, örnek bir kurultay olacak" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*