DSP 'Sarıgül' ile dirsek temasında

DSP 'Sarıgül' ile dirsek temasında.13342
  • Giriş : 30.09.2008 / 20:57:00

Yerel seçimler öncesinde parti vitrinini yeni katılımlarla güçlendiren DSP yönetimi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le dirsek temasını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in zaman zaman görüştüklerini söylediği Sarıgül'ün, DSP'ye katılması ve DSP'nin Şişli Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. DSP Lideri Sezer'e yakın bir kurmayı, “Genel Başkanımız zaman zaman sayın Sarıgül'le görüşüyor. O konuda sıkıntımız yok. Önümüzdeki dönemde önemli gelişmeler olabilir. Son karara yetkili kurullarımız verecek” diye konuştu.

Mart 2009'da yapılması öngörülen yerel seçimler öncesinde çalışmalarına başlayan DSP'de hareketli saatler yaşanıyor. Başarılı belediye başkanlarını kadrosuna katmayı hedefleyen parti yönetimi, bu kapsamda kulis çalışmalarını hızlandırdı.

ÖRGÜTE SORULACAK

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in, “Zaman zaman bir araya geliyoruz” dediği Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de DSP'ye katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Edinilen bilgilere göre, DSP Lideri Sezer ve parti yönetimi Sarıgül'ün DSP'ye katılımı konusunda görüş birliğine vardı. Bu kapsamda önümüzdeki haftalarda partinin yetkili kurullarını toplayacak olan parti yönetimi, Sarıgül'le ilgili son kararı verecek. Öte yandan ANKA'ya konuşan DSP Lideri Sezer'e yakın bir kurmay, “Genel Başkanımız zaman zaman sayın Sarıgül'le görüşüyor. O konuda bir sıkıntımız yok. Önümüzdeki dönemde önemli gelişmeler olabilir. Son kararı yetkili kurullarımız verecek. Katılımlar, sadece Sarıgül gibi önemli isimlerle sınırlı kalmayacak. Akademisyenler, siyasette önemli görevler üstlenmiş ama şimdi herhangi bir partide görev yapmayan isimler, iş ve işçi dünyasından da çok önemli isimleri partimize katılacak” dedi. Öte yandan tiyatro oyuncusu Hadi Çaman'ın cenaze töreninde gazetecilerin Sarıgül'le ilgili sorularını yanıtlayan Sezer de, “Bir çok konuda ciddi görüş birliğimiz var. Önümüzdeki günlerde DSP'yi izlemek gerekecek” demişti.

İLK ZAFERİNİ DSP İLE KAZANDI

Şişli'nin başarılı belediye başkanı Mustafa Sarıgül, 1999 yılında yapılan yerel seçimlerde DSP'nin Şişli adayı olarak yarıştı ve yüzde 38.21'lik oy oranıyla merkez sağın kaleleri arasında gösterilen Şişli'de seçim zaferi kazandı. 2004 yılında yapılan yerel seçimlere CHP'nin adayı olarak katılan Sarıgül, yüzde 70 oy alarak Türkye'nin en çok oy alan belediye başkanı olarak ikinci kez belediye başkanı seçildi. Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la girdiği liderlik savaşını kaybetmiş ve CHP yönetimi tarafından çeşitli kereler partiden ihraç edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*