DSP'de sular durulmuyor

DSP'de sular durulmuyor.6830
  • Giriş : 02.04.2009 / 22:28:00

DSP'li Yağız, bir parti milletvekilinin başka bir parti için oy istemesinin doğru bir davranış olmadığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Sekreteri Süleyman Yağız, ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen 5 milletvekilinden bazılarının, DSP ile mutabakat yapmayı reddeden başka bir partinin seçim aracının üstüne çıkarak oy isteme garabetine düştüklerini söyledi.

DSP'de ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen milletvekilleriyle ilgili açıklama yapan genel sekreter Yağız, 5 milletvekilinin seçim sürecinde kendi adaylarına değil de başka partinin adayları için oy istemeleri nedeniyle ihracının istendiğini kaydetti. Partide ihraç konusuna Yüksek Disiplin Kurulu'nun karar verdiğini hatırlatan Yağız, "Arkadaşlarımız CHP'nin seçim aracına binerek Kılıçdaroğlu için oy isteme garabetine düşmüşler. Bizim adayımızı değil, başka bir partinin adayına destek istediler." diye konuştu.

DSP'nin seçimden önce CHP'yle görüşerek, birinin başkanının bulunduğu yerlerde öteki partinin aday göstermemesini teklif ettiklerini belirten Yağız, CHP'nin bunu görüşmeye bile gerek görmeden reddettiğine dikkat çekti. Kendilerini reddeden bir partinin seçim aracına binilerek oy istenmesini 'garabet' olarak tanımlayan Yağız, CHP'yle 2007 genel seçimlerinde seçime katılmayarak bir ittifak yaptıklarını ancak yerel seçimlerde anlaşamadıklarını hatırlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*