DSP'den Başbakan'a ihmal sorusu

DSP'den Başbakan'a ihmal sorusu.6830
  • Giriş : 30.03.2009 / 18:14:00
  • Güncelleme : 30.03.2009 / 18:29:29

DSP İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu ve beraberindeki 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopteri arama çalışmalarında ihmali olanların görevden alınıp alınmayacağını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağırbaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının akıllara bazı soruları getirdiğine işaret etti. Teknolojinin son derece geliştiği günümüzde, helikopterin enkazına 47 saat sonra ulaşılmasının nedeninin açıklanması isteyen Ağırbaş, arama çalışmalarının yanlış yönde yapıldığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu.

Ağırbaş, sivil helikopterlerde kaza anında yer tespitini sağlayacak ELT cihazı bulundurulması zorunluluğu olup olmadığının açıklanmasını da isterken İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın yanıtlaması istemiyle başka bir soru önergesi verdi. Ağırbaş, Atalay'a herhangi bir acil durumda aranması gereken telefon numaralarının niçin birbirinden farklı olduğunu, dünyadaki uygulamalar gibi Türkiye'de de neden tek numarada toplanmadığını sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*