DSP'den "Evlenme yaşı" tepkisi

DSP'den
  • Giriş : 17.10.2008 / 16:39:00

DSP'li Bayer, ''Evlenme yaşının 14'e ve eşin tecavüzünde 7 yıl olan ceza indiriminin 1 yıla indirilmesi'' önerileri haberine, 'Bu haddini aşan bir şeydir dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

-EVLENME YAŞININ 14'E İNDİRİLECEĞİ İDDİASI...

DSP Genel Başkan Yardımcısı Melda Bayer, evlenme yaşının 14'e indirileceğine yönelik iddiaları, ''Bu haddini aşan bir şeydir. Adalet Bakanı'nın, bu taslağı hemen gündemden çıkarması gerekir'' diye değerlendirdi.

Bayer, Adalet Bakanlığında yapılan bir toplantıda ''Evlenme yaşının 14'e ve eşin tecavüzünde 7 yıl olan ceza indiriminin 1 yıla indirilmesi'' önerilerinin gündeme geldiğine ilişkin haberler üzerine, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

''Bu haberler doğruysa, Türkiye'de çağdaşlık adına yapılan yasaları değiştirme girişimleri demek ki vardır. Bu haddini aşan bir şeydir. Adalet Bakanı'nın, bu taslağı hemen gündemden çıkarması gerekir'' dedi.

Kız çocuklarını ve kadınları rencide edeceği için taslağın içeriğini dahi söylemeye dilinin varmadığını belirten Bayer, ''Başbakan'a sesleniyorum; Adalet Bakanı'na talimat versin, taslak görüşmeleri bitsin. Başbakan, Adalet Bakanı'na Deniz Feneri davasının ne olduğuna, ekonomiden sorumlu bakana dünyadaki krizin Türkiye'deki yansımalarına, bu krizden çıkma önerilerine ilişkin talimat versin'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Bu düzenlemenin, Hüseyin Üzmez ile ilişkili olduğuna dair iddialar var'' sözlerine Bayer, ''Bir kişiyi kurtarmak için yasa çıkarıyorlarsa, bu ayıbın ayıbı... Türkiye'de çıkarılan çağdaş yasaların, geriye dönülmesinde bir adım'' diye karşılık verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*