DSP'den Karayalçın'a karşılıksız destek

DSP'den Karayalçın'a karşılıksız destek.11726
  • Giriş : 25.12.2008 / 00:01:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye'nin her yerinde yerel seçimlere katılacaklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sezer, "DSP üzerine düşeni yapar, Ankara Büyükşehir Belediyesi için ayrı bir rezervi saklı tutmak kaydıyla." diyerek, Karayalçın'ı destekleyeceklerini kaydetti.

DSP Genel Başkanı Sezer, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ve beraberindeki heyeti kabul ederek, memur maaşlarıyla ilgili sorunları ve çözüm önerilerini dinledi. Sezer, gazetecilerin yerel seçime yönelik Ankara'da Murat Karayalçın'ın adaylığını destekleyip desteklemeyecekleriyle ilgili sorularını cevaplandırdı.

DSP'nin her konuda, her anlamda ülkenin birliği, bütünlüğü, toplumun gelişmesi, ülkenin bağımsızlığı, zenginlikte sosyal adaletin gerçekleştirilmesi, insanların durumunun iyileştirilmesi gibi konular sözkonusu olduğunda her türlü özveride bulunabileceğini hep gösterdiğini belirten Sezer, "Onun için Türkiye'de siyaseten bazı sıkıntılar yaşanıyor, AKP'li belediyelerin, AKP'li Hükümet'in de Türkiye'de yarattığı büyük olumsuzluklar var. DSP bu anlamda üzerine düşeni geçmişte olduğu gibi yine yapar, bu Ankara için de sözkonusudur. DSP Türkiye genelinde her yerde seçime girecek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili bir rezervi ayrı tutmak kaydıyla." dedi.

Yılmaz Büyükerşen'in CHP'den aday olacağı söylentileriyle ilgili bir soru üzerine de açıklama yapan Sezer, bunun kendi iç durumları olduğunu belirtti. Büyükerşen'in olağanüstü bir belediyecilik örneği verdiğini ve Eskişehir'i bir Avrupa kenti haline getirdiğini kaydeden Sezer, "Ama bunu yaparken DSP'den seçilmiş olmasının avantajları da yaşandı. Geçmişte DSP'li olup çok başarılı olan, ama belli nedenlerle başka partiye geçmiş olan belediye başkanlarının aynı başarıyı orada gösterememiş olması önemli. Rahmetli Ahmet Priştina derdi ki, 'Çok iyi işler yaptık, yaptığımız işler kamu yararına işlerdi, kamu yararıyla siyasi yarar, bireysel yarar, bazen çelişiyor, ama ben DSP'li belediye başkanı olarak örgütlerimizden, mensuplarımızdan en küçük bir olumsuz taleple karşılaşmadım'. Bunun içinde imar, ihale, kadrolaşmayı da bizzat söyleyerek işaret ediyordu. Onun için Sayın Büyükerşen de bunu bilir, biliyor, O kamuoyunda yaratılan 'gitti gidiyor' gibi şeylerin doğru olmadığını söylemeliyim. Şu anda bütün partiler DSP'li belediye başkanlarına ve başka mensuplarına göz dikmişse, doğru düzgün kadro yetiştiren tek partinin DSP olduğu gerçeği de ortaya çıkmış oluyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*