DTB'den 1150 e-posta, 50 mektup

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Denizli Ticaret Borsası, Fransa'nın Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan ve bunu kabul edenler için para ve hapis cezası gerektiren yasa tasarısını protesto etmek için Fransız bürokratlara bin 150 e-posta ve 50 mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DPT Başkanı Müjdat Keçeci, gönderilen mektupların ve e-postaların ellerindeki dekontlara göre Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve Başbakan Dominique de Villepin'e ulaştığını söyledi.

Fransa'ya, Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan ve bunu kabul edenler için para ve hapis cezası gerektiren yasa tasarısından ötürü bir tepki de Denizli Ticaret Borsası'ndan geldi. DTB hummalı bir çalışma sonunda 361'i sivil toplum örgütü olmak üzere bin 150 bürokrata e-posta gönderdi. Ayrıca başta Cumhurbaşkanı Jacques Chirac ve Başbakan Dominique olmak üzere bir çok milletvekiline 50 mektup gönderildi.

Gönderilen mektup ve e-postalarda iki ülkenin bu tasarıyla kayıplarının olacağını ilettiklerini belirten DTB Başkanı Keçeci, 600 yıllık Türk-Fransız ilişkisinin yara alacağını kaydetti. Ellerine ulaşan dekontlara göre mektupların ve e-postaların Fransızlar tarafından kabul edildiği bilgisini veren Keçeci, ellerinde bulunan Fransız bürokratların adreslerini ve e-postalarını protesto etmek isteyenlerle paylaşabileceklerini aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious