DTP, Diyarbakır'a heyet gönderiyor

DTP, Diyarbakır'a heyet gönderiyor.14143
  • Giriş : 03.01.2008 / 21:27:00

DTP Diyarbakır'da medyana gelen saldırıyı şiddetle kınadı. Parti hemen kente heyet gönderecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokratik Toplum Partisince (DTP) yapılan açıklamada, Diyarbakır'daki bombalı saldırı ''şiddetle'' kınanırken, ''bu ve benzeri saldırıların halkın barışa olan inancını asla sarsamayacağı'' bildirildi.

Parti Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, saldırının ''şiddetle kınandığı'' ifade edilerek, olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm halka başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dilendi.

''Ülkemizde toplumsal barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bu gibi zamanlarda
gerçekleşen menfur saldırılara bir yenisi daha eklenmiş ve 15 ay aradan sonra tekrar Diyarbakır bu saldırının merkezi olarak seçilmiştir'' denilen açıklamada, ''bu ve benzeri saldırıların halkın barışa olan inancını asla sarsamayacağı'' kaydedildi.
Açıklamada, ''saldırının faillerinin ve varsa arkasındaki güçlerin ivedi olarak ortaya çıkarılması'' istendi. DTP Genel Merkezi tarafından, aralarında 8 milletvekili ve genel başkan yardımcılarının da bulunduğu bir heyet oluşturulduğu ve heyetin yarın sabah
Diyarbakır'da olacağı duyuruldu. Açıklamada, ''Bu olay vesilesiyle duyduğumuz derin acı ve üzüntüyü bir kez daha ifade ederken, bu saldırının ve yaşadığımız bu acının artık son olmasını diliyoruz'' ifadesi de yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious