DTP, Erdoğan pankartlarını indirdi

DTP, Erdoğan pankartlarını indirdi.11998
  • Giriş : 24.10.2008 / 19:20:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 18:16:57

Başbakanın Tunceli'ye yapacağı gezi öncesi AK Parti İl Teşkilatı ve asılan afişler DTP'li belediye tarafından indirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın yapacağı Tunceli gezisi öncesi konvoyun geçiş güzergahına asılan 'Sayın Başbakanım, Nazımiye Sağlık Ocağı için teşekkür ederiz. Sayın Başbakan kentimize hoşgeldiniz' gibi pankartlar izinsiz asıldığı gerekçesiyle Tunceli Belediye Başkanı Songül Abidin Erol talimatıyla indirildi.

Belediye ye bağlı itfaiye ekipleri sokak ve caddelere asılan tüm afişleri sökmesi Başbakan Erdoğan'ın yarına yapacağı gezi öncesi kente tansiyonu yükselti.

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ve Beldiye Başkanı Songül Erol Abdil, Başbakan Erdoğan'ın Tunceli'ye yarın yapacağı gezi öncesi basın açıklaması yaptı. PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'la ilgili açıklama yapan Halis, Başbakan'a methiyeler dizen pankartları da kabul etmiyoruz dedi.

Bir gazetecinin Başbakanı karşılamak amacıyla asılan afişleri neden indirdiniz? Sorusuna,Tunceli Belediye Başkanı Songül Abdil Erol , "Ben ısrarlara rağmen Başbakan'ı karşılamaya gitmeyeceğim, halk adına asılan isimsiz afişler halkta tepkilere neden oldu biz de bunu doğru bulmuyoruz. Bu nedenle kaldırdık." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*