DTP, eyleme Türk'ten habersiz oturdu

DTP, eyleme Türk'ten habersiz oturdu.13734
  • Giriş : 23.04.2009 / 09:00:00

DTP, Meclis'te oturma eylemi yaparken Türk, oturma eylemi kararından haberdar olmadığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, operasyonların siyasi olduğunu iddia ederek “Biz de parlamento üyeleri olarak, hem operasyonları protesto etmek, hem halk iradesine sahip çıkmak ve çözümün yerinin parlamento olduğunu hatırlatmak için eylemi gerçekleştireceğiz” dedi. Kendilerine bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiğini belirten Demirtaş, ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras'ın da eyleme katılacağını söyledi.

DTP'li milletvekilleri PKK'nın şehir yapılanması KCK için Meclis'te oturma eylemi yaptılar. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ise eylem kararından haberdar olmadığını söyledi. DTP'liler önceki gece TBMM Genel Kurul çalışmalarının ardından dün sabah saat 08:00'a kadar Genel Kurul Salonu'nu terk etmediler. DTP Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş, eylem öncesi TBMM'de düzenlediği basın toplantısında KCK'ya operasyonları protesto etmek, halk iradesine sahip çıkmak için bu eylem kararını aldıklarını belirtti.

EYLEMDEN HABERİM YOK

DTP Ahmet Türk, Atatürk Havalimanı'nda partisinin Meclis'teki oturma eylemi ve Londra'da yaptığı tepki çeken konuşmasını değerlendirdi. Cep telefonu kullanmadığı için TBMM'deki eylem hakkında bir bilgisi olmadığını belirten Türk, “Bir eylem kararı var mı? Demokratik tepki kararı var, mı yok mu? Onu bilemiyorum. Daha sonra ancak onu değerlendirebilirim” dedi.

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*