DTP, Mardin'de sonuçlara itiraz etti

DTP, Mardin'de sonuçlara itiraz etti.11728
  • Giriş : 01.04.2009 / 15:59:00

Demokrat Toplum Partisi, Mardin'de oyların yakıldığı iddiası üzerine seçim sonuçlarına itiraz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokrat Toplum Partisi (DTP), Mardin'de oyların yakıldığı iddiası üzerine seçim sonuçlarına itiraz etti.
DTP İl Başkanı Hilmi Öncü ve DTP Belediye Başkan adayı Enver Ete il binasında düzenlediği ortak basın açıklamasında seçimde oylarının yakıldığını iddia ederek seçim sonuçlarına itiraz etti.

İl Başkanı Hilmi Öncü, yaptıkları tespitlerle bu seçime şaibenin karıştığını iddia ederek, "Mardin'de küçük Ergenekoncular iş başına geçerek bu seçimi de kendi lehlerine çevirmişlerdir. Partimize ait oy pusulaları Evren Mahallesindeki Abdülhamit İncioğlu İlköğretim Okulunun çöplüklerinde bulunmuştur. AK Parti'nin demokrasi anlayışı budur. Bu seçim meşruluğunu kaybetmiştir. Mardin'de yaşayan halklar tercihini DTP'den yana kullanmasına rağmen AK Parti ve yandaşları buna saygı göstermeyerek hazmedememişlerdir."dedi.

Basın açıklamasında Enver Ete ise çöplüklerde bulunan oy pusulaları ile belediye başkanlığının şaibeli hale geldiğini iddia ederek, "Bu seçimde AK Parti iktidarı bütün güvenlik güçlerini arkasına alarak seçim sonuçlarını kendi lehlerine çevirmek için her türlü şaibeye başvurdular. Önce müşahitlerimiz oy sonuçları okunurken dışarı çıkarıldılar. Şimdide okulların çöplüklerinde oy pusulalarımızı görüyoruz. Demokratik bir ortamda yapılmayan seçim sonuçlarına itirazımızı seçim kuruluna ilettik. Daha yaptığımız bu başvuruya bu bilgileri de ekleyerek yeniden başvuracağız."diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*