DTP 2. Büyük Olağan Kongresi yarın

DTP 2. Büyük Olağan Kongresi yarın.23312
  • Giriş : 19.07.2008 / 15:10:00

Demokratik Toplum Partisi, 2. Büyük Olağan Kongresi'ni yarın yapıyor. Kongrede, Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün genel başkanlığına kesin gözüyle bakılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DTP'nin 2. Büyük Olağan Kongresi yarın Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. Saat 10.00'da başlayacak olan kongreye 916 delege katılacak. Kongrede Genel Başkan ve Parti Meclisi ile Merkez Disiplin Kurulu üyeleri seçilecek. Kongre öncesi 12-13 Temmuz tarihlerinde Diyarbakır'da, Kongreye Hazırlık Konferansı düzenlenmiş ve konferansta Genel Başkanlık için Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün ismi belirlenmişti. Pazar günü yapılacak Kongrede Türk'ün genel başkan olmasına kesin gözle bakılırken, DTP eski Kars İl Başkanı Mahmut Alınak da genel başkan adaylığını açıkladı.

-BARZANİ VE TALABANİ DAVET EDİLDİ-

DTP'nin Pazar günü yapılacak kongresine çok sayıda konuk da davet edildi. Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani ile Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel yönetimi başkanı Mesud Barzani de davet edilenler arasında yer aldı. DTP, Talabani ve Barzani'nin yanı sıra ABD ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçilerini de kongreye davet etti. AKP, CHP, MHP ve DSP kongreye davet edilmedi. SHP, ÖDP, EMEP, SP ve çok sayıda sivil toplum örgütü kongreye davet edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*