DTP AK Parti'nin adayını nasıl buldu?

DTP AK Parti'nin adayını nasıl buldu?.16662
  • Giriş : 24.01.2009 / 09:32:00

AK Parti günlerdir merakla beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adayını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkanı Ahmet Türk, yerel seçimlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığının kaybedilmesi yönünde bir endişelerinin olmadığını belirterek, "Halkımızın hem bugüne kadar yapılan çalışmalara hem de demokrasi mücadelesine sahip çıkacağına inanıyoruz." dedi.

HİÇ BİR ENDİŞEMİZ YOK

DTP Genel Başkanı Türk, Diyarbakır'da katıldığı Batı Çevreyolu'nun açılış töreninde gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Gazetecilerin "AK Parti'nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile ilgili neler düşünüyorsunuz?" soruna Türk, "Halkımızın hem bugüne kadar yapılan çalışmalara hem de demokrasi mücadelesine sahip çıkacağına inanıyoruz. Bu konuda hiçbir endişemiz yok. Birilerinin aday olması bizim açımızdan fark etmez. Halkımız burada özgür iradesini ortaya koyacak. Milletvekili olması önemli değil. Sonuç olarak halk karar verecek. Hayırlı olsun diyelim." yanıtını verdi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve DTP'nin yeniden aday göstereceği Osman Baydemir de, "Bir yorum yapmam yakışık almaz, doğru da olmaz." değerlendirmesini yaptı.

KİMSEYİ BULAMADILAR

DTP Diyarbakır Milletvekili Gültan Kışınak da, AK Parti'nin Diyarbakır'da başka kimse bulmadığı için milletvekili Kutbettin Arzu'yu gösterdiğini ileri sürerek şunları söyledi: "İhale kimde kalacak gibi bir süreç yaşandı. Çünkü Diyarbakır'ın alınamayacağını çok iyi biliyor AKP. Uzun bir tartışma sonucunda sanırım ihale Kutbettin Bey'e kaldı. Hiç kolay değil. Diyarbakır'da gelip söylediklerini savunması çok kolay değil. Burada aday olacak kişi çok iyi biliyor ki kendisi için değil, bu kente hizmet etmek için değil, sayın Başbakan Erdoğan'ın söylemlerine oy isteyecek. Bu da çok kolay değil. Şimdiden kolay gelsin diyoruz kendisine."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*