DTP Ak Parti'yi reddetti!

DTP Ak Parti'yi reddetti!.23312
  • Giriş : 28.09.2008 / 21:13:00

DTP geçen seneyi unutmadı. Ak Parti'nin bu sene gelen teklifini reddetti. Bakın o teklif neydi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokratik Toplum Partisi (DTP), AK Parti'nin bu bayram için kendilerine yaptığı bayramlaşma talebini Merkez Yürütme Kurulu'nda değerlendirerek reddetti.

DTP Grup Başkanvekili Selehattin Demirtaş, geçmiş dönemlerde PKK'ya, 'Terör örgütü' demedikleri için AK Parti'nin kendileriyle bayramlaşmadıklarını, şimdi bayramlaşma daveti gönderen AK Parti'nin yaklaşan yerel seçimler öncesi, 'Politik oyun' peşinde olduğunu değerlendirdiklerini söyledi.

AK PARTİ VE CHP İLE BAYRAMLAŞMA OLMAYACAK

Demirtaş “Bu oyunu boşa çıkarmak ve devam eden operasyonlarla gündeme gelecek olan tezkereyi protesto etmek amacıyla AKP'nin talebini geri çevirdik. CHP ile de bayramlaşma olmayacaktır” diye konuştu.

DTP Diyarbakır Milletvekili ve Grup Başkanvekili Selehattin Demirtaş, AKP'den gelen bayramlaşma talebini kabul etmediklerini anlatırken, bu partinin tezkere konusundaki tutumunun açık olduğunu söyledi. Demirtaş, şöyle devam etti:

“Devam eden operasyonlar ve her gün gelen cenazeler vardır. Bunlar ortadayken AKP ile bayramlaşmak doğru değildir. AKP, yaklaşan yerel seçimler öncesi politik bir oyun olarak seçmenlere şirin görünmek için şimdiye kadar bayramlaşma taleplerini çevirdiği DTP'ye bayramlaşma daveti gönderiyor. Bu politik oyunu boşa çıkardık. CHP'nin de benzer daveti gelirse aynı şekilde çevrilecektir. CHP de devam eden operasyonlar ve tezkere konusunda AKP ile aynı tutumu sergilemektedir. AKP ve CHP dışında kalan siyasi partilerle bayramlaşma programları yapılacaktır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*