DTP: "Başkan kaçmadı" dedi!

DTP:
  • Giriş : 28.11.2007 / 14:23:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 16:18:56

DTP, Demirtaş ile ilgili oraya atılan haberleri yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DTP'den yapılan yazılı açıklamada, partinin 2. Olağanüstü Kongresinde Nurettin Demirtaş ve Emine Ayna'nın Eşbaşkanlık görevine getirildikleri hatırlatılarak, "Eşbaşkanlarımız önümüzdeki dönemi programlarken, ağırlıklı olarak, Sayın Ayna'nın yurt içindeki siyasi çalışmalar ve parti faaliyetlerini yönetmesini, Sayın Demirtaş'ın ise diplomatik çalışmaları yürütmesini kararlaştırmışlardır" denildi.

Nurettin Demirtaş'ın, bu nedenle Avrupa ülkelerinde çeşitli siyasi temaslarda bulunduğu, son kongrede kabul edilen Demokratik Özerklik projesını anlattığı belirtilen açıklamada, Nurettin Demirtaş'ın, temaslarını tamamladıktan sonra ülkeye döneceği ifade edildi.

Basında, Nurettin Demirtaş'ın gözaltına alınmamak için yurtdışına çıktığı ve tutuklanmaktan korktuğu için Türkiye'ye dönmediği yolundaki haberlerin gerçek dışı olduğu dile getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Sayın Demirtaş, 18 Kasım günü yurtdışına çıkmış, gözaltı olayları ise 22 Kasım'dan sonraki bir tarihte başlamıştır. Bunun yanı sıra bu olayla ilgili ne Genel Başkanımız Sayın Demirtaş'a, ne de avukatlarına herhangi bir bilgi ulaşmamıştır. Dolayısıyla söz konusu davayla bir ilgisi bulunmamaktadır. Sayın Demirtaş'ın ülkeye döndüğünde gözaltına alınıp tutuklanacağı ve bu nedenle yurtdışına kaçtığı yolundaki haberler manüpülasyon amaçlı, gerçek dışı haberlerdir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious