DTP bildirisi okuyan imam tutuklandı

DTP bildirisi okuyan imam tutuklandı.15478
  • Giriş : 18.01.2009 / 08:05:00

Van'da DTP tarafından üç gün önce düzenlenen İsrail'i protesto gösterisinde basın açıklamasını okuyan emekli imam Habib Keskin tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van'da Demokratik Toplum Partisi (DTP) tarafından üç gün önce düzenlenen İsrail'i protesto gösterisinde basın açıklamasını okuyan fesli ve cübbeli emekli imam Habib Keskin, terör örgütü üyesi olma suçundan tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Keskin, sorgusunun ardında sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye getirildi. Savcılık sorgusunun ardında tutuklanma istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Keskin, mahkeme tarafından 'terör örgütü üyesi olmak' ve 'terör örgütünü övmek' suçlarından tutuklandı.

HABİB KESKİN NE DEMİŞTİ?

Habib Keskin, cübbe ve fesiyle okuduğu basın açıklamasında, "Dün Kürt köylerini, Kürt dağlarını bombalarken bugün Filistin'i bombalamışlardır. Gazze'yi bombalayan uçaklar ile Kandil'i bombalayan uçaklar aynıdır. Filistin'de patlayan her bombanın maliyetini halktan çaldığı trilyonlarca parayı Kürtlere karşı kullanmak ve mazlum Kürt halkını demokratik mücadelesini yok etmek için İsrail uçaklarına ve silahlarına para veren AK Parti hükümeti tarafından karşılanmaktadır.

Kutsal ve dini bayramlarda bile mazlum Türk, Kürt ve diğer halkların vergileri ile katliamcı İsrail'den alınan uçaklarla 'terörle mücadele adı altında Kürt köyleri ve dağları bombalanmaktadır. Nevruz ve miting için direnen Kürt halkı saldırıya uğramaktadır.

Hakları ve özgürlükleri için direnen Filistinliler nasıl ki Siyonist İsrail tarafından 'terörist' olarak görülüp katlediliyorsa aynı şekilde onurları ve hakları için mücadele eden Kürtler de zalim AKP hükümeti tarafından 'terörist' ilan edilip katlediliyor. İsrail ne kadar zalim ve siyonist ise AK Parti hükümeti de o kadar zalim ve siyonist bir zihniyete sahiptir" demişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*