DTP bu kez de açlık grevi yapacak

DTP bu kez de açlık grevi yapacak.14188
  • Giriş : 01.05.2009 / 22:05:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir 3-4 Mayıs tarihinde yapılacak olan açlık grevine katılım için halka bildiri dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir DTP'ye yönelik operasyonlara dur demek için 3-4 Mayıs tarihinde seçilmişlerin yapacağı açlık grevine katılım çağrısı yaptı. Gazi Caddesi esnafına ve yurttaşlara bildiri dağıtan Baydemir herkesi açlık grevine destek olmaya çağırdı. DTP Genel Merkezi tarafından organize edilen açlık grevi 3-4 Mayıs tarihinde saat 10:00'da Koşuyolu Parkı'nda yapılacak. Milletvekilleri, belediye başkanları ve meclis üyelerinin halkla birlikte oturacağı açlık grevinin gerekçelerini anlatan bildiride şu ifadelere yer verildi:

"Partimiz DTP'ye yönelik sindirme ve irademizi kırmaya yönelik yapılan operasyonlara dur demek için; 29 Mart yerel seçimlerinde halkımızın ve partimizin seçim zaferini hazmedemeyen anti demokratik tutuklama ve gözaltı furyasına dur demek için; çocuklarımızın kafasını ve kolunu hunharca ezen ve öldüren saldırılara dur demek için; Devletin fiziki ve siyasi yönelimlerine karşı özgürlük ve demokrasiyi haykırmak için tüm halkımız ve seçilmişlerimizle açlık grevine oturacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*