DTP dışında siyasilerden kara harekatına tam destek

DTP dışında siyasilerden kara harekatına tam destek.11090
  • Giriş : 23.02.2008 / 07:26:00
  • Güncelleme : 23.02.2008 / 00:26:54

Irak'ın kuzeyine başlattığı kara harekatına AK Parti, CHP ve MHP'den tam destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadele kapsamında dün akşam saatlerinde Irak'ın kuzeyine başlattığı kara harekatına AK Parti, CHP ve MHP'den tam destek geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı kara harekatını da başarıyla sonuçlandıracağına yürekten inandıklarını söyledi. Bozdağ, Askerin yoğun kış şartlarında böylesi önemli ve güvenli bir operasyonu başlatmasını şöyle değerlendirdi: "TSK'nın eriştiği imkan ve kabiliyetlerinin ve operasyonun güven göstermesi bakımından önemli olduğu kadar düşmana karşı önemli mesajlar vermektedir. TSK'nın hava harekatında olduğu gibi kara harekatında da milletin yüzünü ak edecek. Düşmanlarımızı kahreden bir başarı ile zaferle dönecek. İnancımız tam. 73 milyonun duası ve güveni de onlarında arkasında olacak."

CHP: "TERÖRLE MÜCADELE DEVLET POLİTİKASIDIR"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol da, Terörle mücadelenin bir devlet politikası olduğunu kaydederek, "Ordumuz bunu yürütüyor. Birkaç kez yapılan hava harekatından sonra kara harekatı da bir zorunluluk haline geldi. Uzmanlar sadece hava harekatının yeterli olmayacağını da dile getirmişlerdir. Bu mücadelenin de pekişmesini istiyorlardı" dedi.

MHP: "PKK BİTECEK"

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, sonuç almak için TSK'nın Kuzey Irak'ta başlattığı kara harekatının gerekli olduğunu söyledi. Vural, şunları söyledi: "Kara harekatı olmadan mücadelede etkin bir sonuç almak mümkün değildi. Dolayısıyla Hava harekatının tamamlayıcı bir kara harekatı olması terörle mücadelede açıkçası sonuç alıcı bir girişimdir. Kara harekatı 507 milletvekilin sınırötesi operasyon konusunda ortaya koyduğu iradenin somut bir şekilde ortaya koyulmasıdır. Bu aynı zamanda Türkiye'nin egemenlik haklarına riayet etmeyen, terörle mücadele etmeyen başta komşularımıza karşı da Türkiye'nin ne kadar kararlı olduğunu göstermesi açısından da önemlidir. PKK bitecek, bitirilecektir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Milleti buna karar vermiştir. Bu kararın ve kararlığın devam etmesini istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious