DTP Genel Başkanı Demirtaş'a kışla yolu göründü!

DTP Genel Başkanı Demirtaş'a kışla yolu göründü!.8309
  • Giriş : 26.12.2007 / 11:31:00
  • Güncelleme : 26.12.2007 / 12:49:07

DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş “askerliğe elverişli” çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hava Kuvvetleri Başsavcılığı’nın, “askerlikten kurtulmak amacıyla hile yapmak” suçundan başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş “askerliğe elverişli” çıktı. Böylece DTP liderine kışla yolu göründü..

Önceki gün Beytepe’de bulunan Jandarma Hastanesi’ne götürülen Demirtaş, sağlık taramasından geçirildi. Kan ve balgam örnekleri alınan ayrıca röntgeni çekilen Demirtaş’ın, 5 ayrı uzman doktor tarafından muayeneden geçirildiği öğrenildi. Tetkiklerin ardından verilen raporda ise, Demirtaş’ın, askerlik yapmasına engel oluşturacak bir rahatsızlığına rastlanmadığının belirtildiği öğrenildi. Demirtaş’ın, “tüberküloz” olduğunu ileri sürmesine rağmen, bu hastalığa sahip olanların üç ayda bir yaptırmaları gereken kontrollerin hiçbirini yaptırmadığı, ayrıca hastalığına ilişkin herhangi bir hastaneden geçmişe dönük bir rapor da sunamadığı kaydedildi.

Rapor üzerine askeri mahkeme Demirtaş’ın avukatının tutukluluğa yaptığı itirazı reddetti. Böylece ilk duruşma yapılıncaya kadar Demirtaş’ın tutuklu kalması kesinleşti.

Demirtaş 18 Aralık'tan beri cezaevinde bulunuyor...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious