DTP heyeti ve Talabani K. Irak'ta görüştü

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün başkanlığındaki DTP heyeti, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile Kuzey Irak’ta görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Talabani ve DTP heyetinin, görüşme sırasında “Kürt Sorununun karşılıklı anlayışa dayalı diyalog yoluyla çözülebileceğiö değerlendirmesini yaptıkları bildirildi.
KYB lideri Celal Talabani’nin, DTP Genel Başkanı Türk, Genel Başkan yardımcıları Aysel Tuğluk ve Sırrı Sakık, dün akşam Dokan kasabasında Talabani ile görüştü. ANKA’nın edindiği bilgiye göre, DTP heyeti bir süre önce ameliyat olan Talabani’ye "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu. Pazartesi gecesi gerçekleşen ilk görüşmede bölgesel konular da ele alındı. Heyet birkaç gün süreceği belirtilen Kuzey Irak temaslarının ardından Türkiye’ye dönecek ve açıklamalarda bulunacak.
KYB’nin sitesinde de konuyla ilgili bir haber yayınlandı. Haberde, KYB Ankara temsilcisi Behroz Gelali ve çok sayıda KYB’li üst düzey yetkilisinin de hazır bulunduğu görüşmede, “Barışçıl ve siyasal kitlesel halk mücadelesinin önemine vurgu yapıldığıö belirtildi.
Habere gore, görüşme sırasında "Bu dönem, barışçıl mücadele dönemidir. Sorunlar da ancak karşılıklı anlayışa dayalı diyalog yoluyla çözülebilir. Kürt halkı da barışçıl mücadeleden yararlanarak, kendi meşru haklarını bu yoldan elde edebilirö değerlendirmesi yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious